Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami

      Jak co roku, taki i dzisiaj, 3 grudnia obchodzimy w Polsce i na świecie Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Jest to bardzo dobre święto ponieważ można mówić o prawach osób niepełnosprawnych. Już drugi raz święto to, ze względu na pandemię, odbywa się online.
Świat byłby jeszcze bardziej kolorowy gdyby osoba zdrowa zrozumiała osobę niepełnosprawną. Bardzo potrzebne są w naszym kraju Zakłady Pracy Chronionej blisko miejsca zamieszkania – Wiesława Paprzycka.
 
Pomimo tego, że od urodzenia jestem osobą niepełnosprawna i poruszam się na wózku inwalidzkim, to staram się realizować swoje plany życiowe. Jestem człowiekiem, który myśli pozytywnie i czuje się szczęśliwy. Jednak mam trudności w pokonywaniu barier architektonicznych i marzę o tym, żeby zniknęły z codzienności. Denerwuje mnie nie akceptowanie osoby niepełnosprawnej. A przesłanie mam takie żeby nie przejmować się przykrościami i robić swoje – Joanna Kienic.
 
Moja niepełnosprawność jest duża. Na co dzień potrzebuje pomocy drugiej osoby. Radzę sobie różnie bo czasem jest gorzej, czasem lepiej. Najwięcej trudności sprawiają mi drżące ręce, które utrudniają życie codzienne. Radość sprawia mi czytanie książek, malowanie, granie w gry, chodzenie na warsztat, oglądanie filmów -Paulina Kowalska.
 
Działanie, tworzenie, pasja – odkrywania piękna w sobie.
Zmaganie, pokonywanie – bardziej ograniczeń zewnętrznych niż swoich.
Zachwyt, uśmiech, radość – bo każdy kolejny dzień to dar.
Serdeczność, życzliwość, podziękowanie – bo razem możemy bardziej realizować dobro w świecie – Agnieszka Ryczek.

WARSZTATOWE WIEŚCI

"WARSZTATOWE WIEŚCI" to nasza gazetka, która jest wydawana co dwa miesiące. Tworzą ją wszyscy uczestnicy naszego Warsztatu, a redagują i składają uczestnicy z pracowni komputerowej.

Opiekunowie: E.Smocikowska, D.Drzewiecka – Piechowiak, J.Ziegenhagen.

Przekaż 1% podatku

Obywatelska Fundacja na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy w Chodzieży posiada status organizacji pożytku publicznego (KRS 35984).Oznacza to, że przy rozliczeniu się z podatku dochodowego możecie Państwo przeznaczyć 1% podatku na rzecz naszej Fundacji. Ułatwi to nam realizacje działań, a naszym podopiecznym da szansę godnego życia.

Numer Konta: 61 1090 1317 0000 0000 3100 0261