Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przesyłamy życzenia od naszych uczestników.

Życzmy sobie nawzajem zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych. Pozdrawiam wszystkich – Wiesia Paprzycka.

Żeby śmiały się pisanki,
uśmiechały się baranki,
mokry śmingus zrażał skronie,
dużo szczęścia sypiąc w dłonie.
Gdy nadejdą święta niech nadzieja i radość zastukają do Waszych drzwi a Wielkanoc przyniesie pomyślność – życzy Adrian Szajowski.

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkiej Noc życzy Marta Burzyńska.

Wszystkiego dobrego w Święta Wielkanocne. Życzę zdrowia, radości, dużo uśmiechu i spełnienia marzeń – Paulina Opara.

Zdrowych, spokojnych, pogodnych Świąt Wielkiej Nocy.
By każdy, w tym trudnym czasie, odnalazł w sobie radość i nadzieję na kolejne dni - Paulina Kowalska.

Kochani moi Przyjaciele! Życzę Wam na Święta Wielkanocne dużo cierpliwości i spokoju- Joanna Kienic.

Nasz Warsztat zaoferował pomoc w szyciu maseczek ochronnych i bardzo budujący jest duży odzew ze strony organizacji pozarządowych oraz rodziców naszych uczestników, którzy oferują pomoc.

Jak wiecie zapotrzebowanie na maseczki jest ogromne, dlatego zachęcamy Was do włączenia się do akcji.
Możecie to zrobić przynosząc do nas potrzebne, nowe materiały:
- Bawełna 100%
- Flizelina
- Gumki
-Lamówka

W trosce o zdrowie nas wszystkich prosimy o zostawianie materiałów w specjalnym pojemniku znajdującym się na zewnątrz budynku ( wejście główne na Warsztat ) - Chodzież, ul. Zdrojowa 14a, w godzinach od 8:00 do 14:00.
Bardzo prosimy o nie wchodzenie do budynku i udostępnianie posta!
Dbajcie o siebie i bądźcie zdrowi!

Więcej informacji: tel. 67 28-20-951,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy , że zajęcia w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Chodzieży poleceniem Wojewody Wielkopolskiego o szczególnych rozwiązania związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 są zawieszone od 12 marca 2020r. do odwołania.

Pracownicy Warsztatu są na swoich stanowiskach pracy codziennie w godzinach od 7:00 do 15:00 i są do dyspozycji uczestników oraz rodziców. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz do śledzenia bieżących wydarzeń na naszym profilu na Facebooku.

.

     Dnia 18 kwietnia 2019 roku byliśmy w Niepublicznym Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Chodzieży. Robiliśmy z dziećmi koszyczki wielkanocne i pisanki. Bardzo nam się podobało - Kasia Skrzypczak i Ewa Kanty.

     W przedszkolu czytaliśmy wiersze o wiośnie. Odbyły się także warsztaty ozdabiania wielkanocnych koszyczków. Były podziękowania i słodki upominek. 
W spotkaniu wzięli udział: Weronika Walczak, Katarzyna Skrzypczak, Ewa Kanty, Cezary Janiszewski, Marcin Miklejewski i ja, pod opieką Agnieszki Gałycz - Wożniak. Bardzo mi się podobało - Agnieszka Troszczyńska.

    W przedszkolu pomagaliśmy dzieciom dekorować koszyczki kwiatkami. Pokazałem też swoje prace. Bardzo lubię pracę z dziećmi w grupie - Marcin Miklejewski.

      17 kwietnia 2019 roku odbyło się w naszym Warsztacie Śniadanie Wielkanocne. Przybyli zaproszeni goście, między innymi pan starosta Mirosław Juraszek, ksiądz proboszcz i nasza była pani kierownik Lucyna Brzeźniak. Od księdza dostaliśmy medaliki. Na stołach znalazły się: jajka, kiełbasa biała, sałatka, szynka oraz żurek i babki. Dostaliśmy też słodki poczęstunek. Życzę wszystkim wesołych Świąt - Agnieszka Troszczyńska.

 

 

     "W piątek 13 kwietnia 2018r.  poszliśmy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chodzieży, gdzie odbyła się wystawa obrazów pana Macieja Małeckiego. Były one dokładnie dopracowane. Oglądaliśmy obrazy jeden po drugim. Twórca prac opowiedział nam o tym, jak one zostały stworzone. Na spotkaniu był też burmistrz. Zostaliśmy poczęstowani ciastkami. Było nieźle." Adrian Szajowski

   13 kwietnia byliśmy z Warsztatem Terapii Zajęciowej i instruktorem panią Małgorzatą w CHDK-u na koncercie charytatywnym dla chorej Paulinki. Występowała młodzież z liceum. Na scenie grana była muzyka z filmów: "Ojciec chrzestny", "James Bond", "Flinstonowie" oraz "Charlie Chaplin". Występowały również dzieci z przedszkola. Bardzo mi się podobało - Agnieszka Troszczyńska.

    10 kwietnia 2018 roku rozpoczęliśmy praktyki zawodowe w firmie "Cerplast" w Oleśnicy. Po szkoleniu BHP spróbowaliśmy swoich sił w pracy. Miła atmosfera i przyjemne zajęcie sprawiły, że cała ekipa czeka na poniedziałek i kolejny wyjazd na praktyki. Krzysztof: "Najbardziej podobała mi się segregacja plastikowych części. Było super."

Kochani! Ożywiliśmy prace uczestników naszego Warsztatu! W taki wiosenny i niecodzienny sposób chcemy życzyć Wam wszystkiego dobrego na zbliżające się Święta Wielkanocne, niech będą wyjątkowe, ciepłe i rodzinne

Dnia 5 kwietnia 2017 roku o godzinie 10:30 odbyło się  Śniadanie Wielkanocne. Przybyli wspaniali goście: starostowie chodziescy i wiceburmistrz, członkowie Fundacji,  nasi przyjaciele: Lucyna Brzeźniak i  Arek Zimny, oraz lokalne media. Ksiądz proboszcz pobłogosławił dania wielkanocne: jajka, sałatkę, żurek, kiełbasę białą, ciasto i  babki,  potem zjedliśmy nasze posiłki. Dostaliśmy od zająca  gliniane jajeczka, wykonane w pracowni ceramicznej, ze słodyczami  i szczęśliwi poszliśmy do swoich pracowni.  Można powiedzieć, że środa była udana - Hubert Skrzypczak.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku wszyscy z WTZ-tu poszliśmy do Straży Pożarnej. Mł. kpt. mgr Piotr Borucki opowiadał nam jak działa straż pożarna, do czego służy rura strażacka i w jakich okolicznościach można z niej zjechać.       Oglądaliśmy wyposażenie wozu strażackiego również do niego wsiadaliśmy robiliśmy sobie zdjęcia w nim, ja też wsiadłam i mam zdjęcie. Później niektórzy uczestnicy robili sobie zdjęcia w  kasku   i  płaszczu strażackim. Na koniec pan Piotr przypomniał nam numery policji, straży  pożarnej,  pogotowia. Podobało mi się, było to ciekawe - tekst Paulina Kowalska.

W dniu 18 kwietnia całą grupą WTZ  byliśmy w Powiatowej Straży Pożarnej w Chodzieży. Najbardziej podobały mi się samochody i ubiór strażaka. Dowiedziałam się dużo ciekawych rzeczy o pracy strażaków, jest to praca bardzo odpowiedzialna i potrzebna - tekst Katarzyna Skrzypczak.

Byliśmy dzisiaj w straży pożarnej w Chodzieży.  Pokazywali  nam wozy strażackie. Mogliśmy robić sobie zdjęcia w stroju strażackim. Było bardzo miło, fajnie. Dziękujemy za zaproszenie. Długo będę wspominać ten dzień bo kocham straż pożarną. Pozdrawiamy wszystkich strażaków, którzy jeżdżą do wypadków, jest to trudna praca - tekst Szymon Płonka.

Gratulujemy naszej uczestniczce Paulinie Kowalskiej udziału w konkursie "Opowieść z Chodzieżą w tle".

 

18 kwietnia 2016 roku z rąk Burmistrza Chodzieży Jacka Gursza odebrała dyplom i nagrodę.

Za oknem zimno i deszczowo, a u nas w Warsztacie dziś bardzo ciepła atmosfera. Zasiedliśmy do stołu  by podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia: zdrowia, szczęścia i radości na nadchodzące Święta Wielkiej Nocy. Cieszymy się, że na nasze śniadanie przybyli zaproszeni goście i razem mogliśmy przeżywać ten niezwykły dzień 1 kwietnia.

Serdecznie dziękujemy Panu Arkadiuszowi Zimnemu za ufundowanie kasków rowerowych i kamizelek odblaskowych. Cieszymy się, że mamy takiego Przyjaciela.


Teraz już z wielką radością, ale i bezpiecznie, możemy ruszać w trasę :-)

 


Włączając się w obchody 580 – lecia nadania praw miejskich naszemu miastu, wspólnie z Niepublicznym Przedszkolem nr 2 im. Szewczyka Dratewki w Chodzieży, oraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Chodzieży, realizowaliśmy projekt pt. „Chodzież – moje miasto”.

Efektem tej współpracy jest wystawa plastyczna, którą już od dzisiaj można oglądać w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży.

 

Podczas uroczystego otwarcia, 1 kwietnia o godzinie 10:30, mieliśmy przyjemność powitać zaproszonych gości, wśród nich: pana starostę Mirosława Juraszka, pana burmistrza Piotra Witkowskiego, panią dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Dorotę Grewling oraz pana prezesa zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej Henryka Zydorczaka.

Wszystkie wspólne działania zostały przedstawione w prezentacji multimedialnej, do której komentarz czytała uczestniczka Warsztatu Joanna Kienic. Dzieci przedstawiły wiersz i piosenkę o Chodzieży oraz prace plastyczne związane z Chodzieżą z przeszłości, teraźniejszości i widzianej w przyszłości.

Przemówienia i podziękowania wygłosiły: pani kierownik Warsztatu Małgorzata Staszewska oraz pani dyrektor Przedszkola Aleksandra Żerko. Klika ciepłych słów powiedział także pan burmistrz Piotr Witkowski.

Głównym punktem była jednak makieta chodzieskiego Rynku, wykonana wspólnie przez przedszkolaków i uczestników naszego Warsztatu. Wyjątkowo dziś, 1 kwietnia, można było znaleźć na niej znane postaci z Polski i ze świata.

Wystawę można oglądać do 18 kwietnia 2014 roku, serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.


W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chodzieży, 18 kwietnia o godzinie 17:00, odbyło się spotkanie autorskie naszej uczestniczki Pauliny Kowalskiej.

Zostały przedstawione opowiadania Pauliny pt.: "Przygody Freda", wydane w formie książeczki i audiobooka, które można było zakupić. Dwa opowiadania przeczytali: Pani Krystyna Rzepa - Białczyk, członek naszej Fundacji, oraz Pan Starosta Julian Hermaszczuk - serdecznie dziękujemy!

Publiczność dopisała, sala czytelni okazała się za mała, aby pomieścić wszystkich zainteresowanych twórczością Pauliny.

Przy okazji spotkania odbyła się  wystawa prac ceramicznych naszych uczestników: Adama Roguskiego i Huberta Skrzypczaka. Pracownia gospodarstwa domowego przygotowała pyszne rogaliki, był również szampan, kawa i herbata.

Po części oficjalnej dużą grupą udaliśmy się na dalsze świętowanie sukcesu Pauliny do pubu "Dziupla".

Więcej zdjeć możecie obejrzeć w naszej GALERII.

W piątek, 5 kwietnia, odbył się w naszym Warsztacie Dzień Rodzica. W pierwszej części spotkania były omawiane szczegóły wycieczki nad morze w miesiącu maju.

W drugiej części uczestnicy zaprosili Rodziców do części artystycznej – występu Pana iluzjonisty. Występ ten w dużej części sfinansował nasz Samorząd.  Program wszystkim się podobał. Pan iluzjonista pokazał wiele sztuczek i był nagradzany wielkimi brawami. Występ był zabawny i pełen magii.

Tekst: Przemek Kaniewski

Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej galerii, jak również do odwiedzenia naszego profilu na Fecebooku.


„Już ten dzień się zbliża

gdy przyjmę Cię w sercu moim,

a Ty spójrz na mnie z nieba 

w Miłosierdziu swoim”.


 

Nadszedł maj – miesiąc komunijny. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia sklepu „Arka „w Chodzieży ul. Reymonta, gdzie można kupić pamiątki, stroiki i upominki na ten wyjątkowy dzień.

 
 

 

Dnia 21 kwietnia o godzinie 10:30 odbyło się  śniadanie wielkanocne. Przybyli zaproszeni goście:  Burmistrz Pan Jacek Gursz,  Starosta Pan Julinan  Hermaszczuk  oraz Pani Prezes i  członkowie Fundacji. Na naszym wielkanocnym, pięknie przystrojonym stole, znalazły się: baranki z masła,  jajka, szynka, biała kiełbasa i babki. Wszyscy  uczestnicy dostali  upominek od wielkanocnego zająca.

11 kwietnia 2011 roku zmarła nagle nasza wieloletnia księgowa Pani Waleria Jabłońska.  Pożegnaliśmy Ją 19 kwietnia na Mszy Świętej, która odbyła się w Kościele NNMP w Chodzieży o godzinie 11:00, a następnie na Cmentarzu Parafialnym o godzinie 12:00.

Śmierć Pani Wali była dla nas wielkim szokiem. Bardzo Ją lubiliśmy – była radosna i wesoła, była bardzo miła i pogodna i taką Ją zapamiętamy. Była nie tylko naszą księgową, ale bardzo bliską nam osobą. Często brała z nami udział w rożnych imprezach, między innymi w zabawach, piknikach, wystawach, jeździła z nami na wycieczki.

Zbliżają się Święta Wielkanocne.
Zapraszamy  wszystkich do  sklepu „ Arka” , ul. Reymonta w Chodzieży, gdzie można zakupić  stroiki, kartki i upominki na Wielkanoc.Życzymy udanych Świąt Wielkanocnych, niech będą czasem przeżywania radosnych refleksji nad Zmartwychwstaniem i niech przyniosą nadzieję na lepszą przyszłość. 
Maj to miesiąc Pierwszych Komunii Świętych, ale także Święto naszych Mam. Serdecznie zapraszamy do sklepu "Arka" w Chodzieży, gdzie zakupić można pamiątki, kartki, stroiki oraz upominki.

komu5 komu6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

komu3 komu4

wielka3wielka4wielka2wielka5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 1 kwietnia odbyło się Śniadanie Wielkanocne.
Byli zaproszeni goście. Na stole wielkanocnym znajdowały się:
 jajka z majonezem, szynka, biała kiełbasa, baranki z masła.
Wszyscy wesoło usiedliśmy do stołu.
Wszyscy uczestnicy dostali stroik wielkanocny z zajączkiem.

 

Przykładowa grafikaPrzykładowa grafika    Przykładowa grafika

 

 Przykładowa grafika Przykładowa grafika Przykładowa grafika

Maj jest miesiącem przystępowania dzieci do I Komunii Świętej. W sklepie „Arka” w Chodzieży, ul. Reymonta, znajdziecie  Państwo oryginalne pamiątki i stroiki komunijne.Serdecznie zapraszamy! 

Zbliża sie także Dzień Matki, zapraszamy więc do kupowania kartek dla mam.

 

Przykładowa grafika  Przykładowa grafika

 Przykładowa grafika  Przykładowa grafika

Do wielkanocnego stołu zasiedliśmy 9 kwietnia 2009 roku, a znalazły się na nim tradycyjne potrawy: szynka, jajko, biała kiełbasa, baranek z masła.W tym roku przyszli także zaproszeni goście:burmistrz i starosta, przedstawicielka z PCPR oraz członkowie  Fundacji.

 

 

Na stole święcone, a obok baranek,koszyk pełny barwnych pisanek.

I tak znamiennie w polskim krajobrazie,w  bukiecie srebrzyste,

wiosenne bazie.Zielny barwinek, fiołki i żonkile

barwami stroją  uroczyste chwile.W dom polski wiosna wchodzi

na  spotkanie,gdy  wielkanocne na stole śniadanie. 

 

Wszystkim  Internautom życzmy mile spędzonych Świąt Wielkanocnych,smacznego jajkai wesołej zabawyw lany poniedziałek.

 

 

Pięknego, słonecznego dnia, czyli we wtorek, pierwszego  kwietnia, Samorząd WTZ  zorganizował wyjście do Chodzieskiego Domu Kultury na film „Shrek Trzeci”.  Z tej okazji wszyscy wybraliśmy się na seans filmowy. Była to naprawdę śmieszna komedia. Mam nadzieję że wszystkim niespodzianka się podobała.

 Serdecznie dziękujemy Chodzieskiemu Domu Kultury za to, że po raz kolejny mogliśmy liczyć na ich pomoc oraz za udostępnienie po raz pierwszy sali kinowej oraz sprzętu nagłaśniającego.

W Wielki Czwartek, 05.04.2007r. o godź 10:00, odbyło się śniadanie wielkanocne, na którym byli zaproszeni goście: Pani Prezes oraz nasi koledzy obecnie pracujący w ZAZ- ie. Na wielkanocnym stole znalazły się baranki z masła, szynka, jajka  oraz kiełbasa.

Złożyliśmy sobie życzenia i otrzymaliśmy upominki.

 

  

 

        

"Skacze zajączek po lesie

 i życzenia Wam niesie

przez pisanki przeskakuje

 Alleluja wykrzykuje

po czym znika w długich susach

cały mokry od dyngusa".

  

Wszystkim internautom Warsztat Terapii Zajęciowej życzy zdrowych, wesołych Świąt Wielkanocnych.