Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/wtz/domains/wtzchodziez.pl/private_html/images/boze_narodzenie
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/boze_narodzenie

    27 listopada 2019 roku poszliśmy do Przedszkola im. Szewczyka Dratewki w Chodzieży. Byliśmy w grupach: "Słoneczka" i "Kaczuszki". Dla dzieci przygotowaliśmy przedstawienie: "Pani Zima". Nasza koleżanka Jola była przebrana za panią zimę, a śnieżynkami byli: Paulina, Asia, Kasia, Przemek, Agnieszka, Marcin i Adam. Rudolfem była pani Agnieszka Mazur. Każdy przedszkolak dekorował torebkę świąteczną. Dziękujemy za miło spędzony czas - Paulina Opara.

    W przedszkolu braliśmy udział w przedstawieniu o zimie, po którym były zajęcia plastyczne. Dzieci malowały i dekorowały papierowe torebki na święta - Kasia Skrzypczak, Agnieszka Troszczyńska, Adam Roguski.

    Uczestnicy z pracowni ceramicznej 26 listopada 2019 roku byli w Niepublicznym Przedszkolu "Czerwona Ciuchcia" w Chodzieży, w najmłodszej grupie dzieci. Każdy przedszkolak ulepił z gliny piękną choinkę, która będzie wyjątkową pamiątką z naszego spotkania.

     Dnia 20.11.2019 r. w ramach zajęć zawodoznawczych pojechaliśmy Jan - Busem do Szamocina do przedszkola. Przedstawiliśmy przedstawienie pt.: "Pani Zima", w którym rolę Pani Zimy zagrała Jola Kowal, a śnieżynki zagrali: Paulina Opara, Maciej Wyszomirski, Przemek Małachowski i Adam Roguski. Odbyły się też świąteczne warsztaty plastyczne. Dziękujemy za zaproszenie - pracownia gospodarczo - uzawadawiająca.

    13 listopada 2019 roku gościliśmy w naszym warsztacie delegację z Ukrainy. Nasi goście zapoznali się z działalnością placówki i zobaczyli jak wygląda praca w poszczególnych pracowniach.

    5 listopada 2019r. grupa ceramiczna odwiedziła  starszaków w przedszkolu "Czerwona ciuchcia". Uczestnicy naszego WTZ - z pomocą instruktor Danuty, opowiedzieli o tym co robi się w Warsztacie Terapii Zajęciowej oraz omówili proces powstawania prac ceramicznych. Grupa Niedźwiadków chętnie uczestniczyła w warsztacie ceramicznym. Każdy przedszkolak ulepił świąteczną choinkę.

Co będzie za 50 lat? Nie wiemy, ale wiemy na pewno, że w 2068 roku przeczytany zostanie nasz list, który wczoraj wrzuciliśmy do kapsuły czasu. 
Inicjatywę napisania listów do przyszłości wymyśliła i zorganizowała młodzież z Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej. Gratulujemy!

    "28 listopada wrzuciliśmy nasz list do kapsuły czasu. Byliśmy w Chodzieskim Domu Kultury, gdzie były występy. Młoda dziewczyna tańczyła boso na scenie, burmistrz powiedział kilka słów do mikrofonu. Był tort śmietankowy i Ela robiła zdjęcia. Impreza podobała mi się" - Cezary Janiszewski.


    "28 listopada byliśmy w ChDK-u gdzie była kapsuła czasu. Były występy: śpiewanie piosenek, taniec na boso. Dziewczyna czytała list o niepodległości, były też pokazane zdjęcia Chodzieży i rysunki dzieci. Był pyszny tort, było bardzo ładnie" - Ewa Kanty.

    "Zostaliśmy zaproszeni do Chodzieskiego Domu Kultury by włożyć list do kapsuły czasu. Uroczystość odbyła się o godzinie 16:00 i trwała do godziny 17:30. To było ciekawe spotkanie. Dwaj starsi panowie opowiadali o czasach szkolnych. Imprezę prowadziła Anna Jacimcio. Był też czytany list przez pana starostę Mirosława Juraszka, a na końcu był duży tort" - Agnieszka Troszczyńska.

   "28.11.2018 poszliśmy do Chodzieskiego Domu Kultury i włożyliśmy listy do kapsuły czasu, która zostanie otworzona za 50 lat w 2068 roku. Był pan burmistrz, piosenkarki i gimnastyczka. Pan burmistrz przemawiał do nas, miał nadzieję, że za 50 lat Chodzież będzie jeszcze piękniejsza a ludzie będą spełniać swoje potencjały" - Adrian Szajowski.

    Dnia 27 listopada w naszym Warsztacie odbyło się spotkanie integracyjne z uczniami ze Szkoły im. Hipolita Cegielskiego - Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Chodzieży. Pani kierownik przywitała gości i oprowadziła ich po wszystkich pracowniach: komputerowej, gospodarstwa domowego, gospodarczo - uzawadawiającej, rękodzielniczej, ogrodniczo - plastycznej, stolarskiej i ceramicznej. Później wspólnie wycinaliśmy kółka z tektury, które będą potrzebne do wykonania pomponów. Rozmawialiśmy i poznawaliśmy się, było fajnie i miło - Jolanta Kowal.

   Podczas spotkania robiłam zdjęcia, wycinałam też kółka na pompony. Było bardzo ładnie, poznałam fajne dziewczyny i panią nauczycielkę. Bardzo mi się podobało -Ewa Kanty.

     Pokazaliśmy uczniom co robimy w pracowniach. W naszej pracowni gospodarczo - uzawadawiającej poznajemy różne zakłady pracy. W pracowni komputerowej piszą artykuły do gazetki, na stronę internetową i na Facebooka, robią też zdjęcia. Uczniowie widzieli też salę rehabilitacyjną, na której ćwiczymy. Później przygotowywaliśmy materiały na wystawę do sklepu "Arka" - Marcin Miklejewski.

    26 listopada pojechaliśmy do Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Chodzieży. Podczas spotkania robiłam zdjęcia. Było bardzo ładnie, czytaliśmy dzieciom bajkę o dinozaurze. Potem dzieci kolorowały kredkami rysunki o dinozaurach. Obchodziliśmy także imieniny jednej dziewczynki, która poczęstowała nas cukierkami w czekoladzie. Potem był poczęstunek: herbata i ciastka. Na końcu dzieci bardzo ładnie zaśpiewały piosenkę o Świętym Mikołaju i w nagrodę dostały naklejki. My dostaliśmy kalendarze z czekoladkami. Marcin pokazywał swoje rysunki i opowiadał o dinozaurach. Dzieci zatańczyły też z panią przedszkolanką. Jestem bardzo zadowolona z tego spotkania, pierwszy raz byłam w tym przedszkolu. To był udany dzień - Ewa Kanty, pracownia komputerowa.

   W przedszkolu czytaliśmy dzieciom książki o dinozaurach. Każde dziecko przyniosło swojego dinozaura. Zadawaliśmy pytania, np.: kiedy wyginęły dinozaury? Każde dziecko pomalowało dinozaura, potem tańczyliśmy przy różnych piosenkach. Bardzo mi się podobało, to był udany dzień - Paulina Opara, pracownia gospodarczo-uzawadawiająca.

   Tym razem wizyta w przedszkolu dotyczyła tematu dinozaurów. Jola Kowal czytała o historii ziemi i początku dinozaurów, a także o dinozaurach mięsożernych i wodnych. Paulina Opara czytała o dinozaurach roślinożernych a ja pokazywałem swoje rysunki. Dzieci miały swoje figurki dinozaurów. Przed końcem zatańczyliśmy w kółku w rytm piosenki. Dzieci kolorowały też kolorowanki. Podziękowaliśmy, że razem mogliśmy spędzić ten dzień, było miło i zabawnie - Marcin Miklejewski, pracownia gospodarczo-uzawadawiająca.

   Najpierw się przywitaliśmy a później czytaliśmy opowiadania o dinozaurach. Na końcu zadawaliśmy pytania, kto dobrze odpowiedział to dostał nagrodę. Do przedszkola poszli: Jolanta Kowal, Ewa Kanty, Paulina Opara, Marcin Miklejewski i ja, pod opieką Agnieszki Gałycz - Woźniak - Marcin Wyszomirski, pracownia stolarska.

       21 listopada 2018 roku do Warsztatu przyszli uczniowie ze Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, mieszczącej się w Zespole Szkól im. Józefa Wybickiego w Ratajach. Mieli możliwość zobaczyć jak to u nas jest. Adrian, Joanna i ja opowiadaliśmy o Warsztacie. Później Danka i Adrian oprowadzali gości po pracowniach. Na koniec próbowali zrobić ceramiczne zawieszki. Spotkanie było bardzo fajne - Paulina Kowalska.

       21 listopada o 2018 r. o godzinie 10:00 w naszym Warsztacie odbyło się spotkanie integracyjne z uczniami Szkoły Specjalnej z Rataj, oraz ich rodzicami i ich wychowawczynią. Były to osoby niepełnosprawne. Na początku spotkania przedstawiliśmy się sobie nawzajem, następnie my jako pracownia ceramiczna, oraz nasz instruktor Danka Drzewiecka –Piechowiak, powiedzieliśmy kilka słów o Warsztacie i o tym jak wygląda w nim dzień . Pokazaliśmy gościom nasz Warsztat. Uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonać ceramiczne zawieszki na choinkę. Bardzo się podobała wizyta u nas - Joanna Kienic.

   21.11.2018r. mieliśmy spotkanie integracyjne z uczniami ze szkoły z Rataj. Opowiadaliśmy im o wszystkim co się dzieje w Warsztacie. Ja oprowadzałem ich po pracowniach a inni uczestnicy opowiadali co w nich robią. Później robili ozdoby świąteczne z gliny - Adrian Szajowski.

   "Nadszedł ten niezwykły dzień, w którym pojechaliśmy samochodem do Urzędu Miasta w Chodzieży żeby zobaczyć jak wygląda sesja Rady Miasta. Na początku odbyło się ślubowanie radnych. Spotkanie trwało od godziny 12:00 do godziny 15:00 i było ciekawe. Na końcu zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Do Urzędu Miasta pojechali: Paulina Kowalska, Przemek Kaniewski, Adrian Szajowski, Danuta Drzewiecka - Piechowiak i ja" - Agnieszka Troszczyńska.

   "Na sesji omawiane były sprawy miasta oraz odbyły się głosowania. Został wybrany także przewodniczący. Na sali byli wszyscy radni, łącznie z panem burmistrzem Jackiem Gurszem. Atmosfera była miła i serdeczna" - Przemysław Kaniewski.

   "20.11.2018r. udaliśmy się do Urzędu Miejskiego na ulicy Paderewskiego. Na sesji był pan burmistrz i przemawiał. Powiedział, że nas potrzebuje bo bez nas nie osiągnął by tego, co osiągnął. Były uwagi i wybory na wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Wszystko trwało 2 godziny i kilka minut i jeszcze były przerwy 5. lub 10. minutowe. Przewodniczącą została pani Kutnik. Na koniec wróciliśmy do domu" - Adrian Szajowski.

   "We wtorek poszłam razem z Danką, Agnieszką, Adrianem i Przemkiem na uroczyste zaprzysiężenie Rady Miasta. Najpierw było zaprzysiężenie Radnych i Burmistrza. Radni wybrali Przewodniczącego. Było to ciekawe wydarzenie" - Paulina Kowalska.

   "Wydawałoby się, że uczestnictwo uczestników WTZ w sesji Rady Miasta to nic wielkiego, że to po prostu siedzenie i obserwowanie tego, co się dzieje. Przed podjęciem decyzji o uczestnictwie w tak ważnym wydarzeniu w życiu społecznym naszego miasta przeprowadziliśmy w grupie cykl spotkań, podczas których omówiliśmy najpierw co to jest Rada Miasta, czym jest miasto, powiat, kraj, jak to wygląda na mapie, co w mieście należy do miasta, a co do powiatu ( na przykładzie szkół ), kto i w jaki sposób wybiera radnych, burmistrza i starostę. Pytań było zaskakująco dużo, co mnie ucieszyło! Padło również pytanie kto może uczestniczyć w sesji. Odpowiedź "każdy" wywołała błysk w oku. I tutaj zaczęły się "schody terapeutyczne". Nasze możliwości są ogromne, ale mamy też swoje ograniczenia. Nie każdemu z nas przyszło łatwo powiedzieć na głos co go ogranicza. Padły hasła: lęk, problemy z poruszaniem się, izolowanie się, wchodzenie w swój świat, nadmiar energii i potrzeba jej wyskakania, mówienie do siebie, ataki padaczki, problemy z długim siedzeniem w jednym miejscu. Omówiliśmy każdy z nich, również ten, że ja jestem jedyna do pomocy i że musimy współpracować, żeby to wyszło.
Jestem dumna! Trzygodzinna sesja Rady Miejskiej została przez nas zaliczona wzorowo! Paulino, Agnieszko, Adrianie i Przemysławie - gratuluję!
Dziś wspominamy i sprawdzamy kto co pamięta.
Drodzy Państwo, jest dobrze!" - Danuta Drzewiecka-Piechowiak.

     16 listopada pojechaliśmy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Chodzieży, gdzie odbyło się spotkanie z tematyką dla osób starszych. Mogliśmy się dowiedzieć, od ratownika medycznego, jak udzielać pierwszej pomocy a także porozmawiać z panią policjantką o bezpieczeństwie. Bardzo mi się to spotkanie podobało - Paulina Opara.

       Na spotkaniu pokazali nam jak się udziela pierwszej pomocy - był pokaz ratownictwa medycznego. Pracownik ZUS informował nas o rentach i emeryturach, komu się należą i kiedy - Marcin Miklejewski.

    W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych odbyło się spotkanie dla seniorów. Uczyliśmy się udzielania pierwszej pomocy i rozmawialiśmy o bezpieczeństwie z panią policjantką - Maciej Wyszomirski.

       "13 listopada, w ramach zajęć zawodoznawczych, pojechaliśmy do Zakładu Aktywności Zawodowej w Pile. Na sali konferencyjnej była rozmowa o różnych działach, np. ogrodniczo - porządkowym, krawieckim, pakowania i montażu. Po zakładzie oprowadziła nas pani dyrektor. Taka praca mi się podoba, mógłbym tam pracować. Później poszliśmy do Galerii Vivo w ramach treningu ekonomicznego" - Marcin Miklejewski.

     "O zakładzie opowiedziała nam pani dyrektor, oprowadziła nas też po różnych działach. W dziale ogrodniczo - porządkowym wykonuje się głównie prace polegające na pielęgnacji terenów zielonych ( koszenie trawy, zamiatanie, przycinanie żywopłotów ). W dziale krawieckim zajmują się szyciem na maszynach ( głównie torebki na zakupy ). W dziale opakowań i montażu zajmują się głównie montażem wtyczek kablowych. W ZAZ-ie wykonują także kalendarze na kolejny rok. Osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym i umiarkowanym pracują tam 4 godziny dziennie, mają też salę rehabilitacyjną. Bardzo mi się tam podobało i fajnie, że całą grupą udało nam się tam pojechać" - Paulina Opara.

      "Dnia 5 listopada 2018 roku poszliśmy do Przedszkola imienia Kubusia Puchatka na Rynku w Chodzieży. Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek każdy przeczytał kawałek bajki: "Trzy świnki". Zapoznaliśmy się z dziećmi i z paniami z przedszkola, opowiedzieliśmy o sobie i swoich zainteresowaniach. Bardzo mi się podobało" - Paulina Opara.

        "Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. 
Poszliśmy do Przedszkola im. Kubusia Puchatka. Najpierw przywitaliśmy się z dziećmi i z paniami, zapoznaliśmy się i opowiedzieliśmy o swoich zainteresowaniach i w jakich jesteśmy w pracowniach. Później czytaliśmy bajkę „Trzy Świnki”. Po czytaniu zadawaliśmy pytania, kto odgadł to dostawał nagrodę. Na końcu tańczyliśmy w kółku. Przypomniały mi się moje wspomnienia z dzieciństwa. Do przedszkola poszli: Szymon Płonka, Maciej Wyszomirski, Paulina Opara, Marcin Miklejewski i Jolanta Kowal, z instruktorem Agnieszką Gałycz - Woźniak" -Maciej Wyszomirski.

     "Na początku zapoznaliśmy się z kadrą i z dziećmi. Usiedliśmy w kółku i każdy opowiedział o swoich zainteresowaniach. Czytaliśmy dzieciom bajkę pt.: "Trzy świnki". Później dzieci kolorowały kolorowanki na temat bajki i był czas na relaks w formie tańca. Dostaliśmy upominki, dziękujemy za zaproszenie" - Jolanta Kowal.

       We wtorek, 28 listopada, grupa ogrodniczo - plastyczna wybrała się wraz z instruktorami do piekarni państwa Ewy i Marka Piotrowskich. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda praca w piekarni, jak miesza się barwniki z lukrem i rozpakowuje towar na półki. Następnie zabraliśmy się do dekorowania pierniczków, pomagała nam pani Ewa. Pokazała jak za pomocą szprycy piekarniczej można robić różne wzory. Po udekorowaniu pierników gospodarze zaprosili nas na poczęstunek - chleb ze smalcem i herbatę. Na zakończenie wręczyliśmy gospodarzom upominek i zakupiliśmy sobie słodkie pyszności do domu. Miło spędziliśmy ten czas - Wiesława Paprzycka.

     27 listopada w ramach zajęć zawodoznawczych, już po raz trzeci, odbyliśmy praktyki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chodzieży. Razem z Hubertem Skrzypczakiem układaliśmy karty katalogowe według alfabetu. Na zakończenie praktyk otrzymaliśmy od pani Honoraty i Wioletty dyplom i książkę.
      Zawód bibliotekarza jest dla mnie bardzo interesujący. Chciałabym w przyszłości móc chodzić na staż do biblioteki. Zajęcia bardzo mi się podobały, dziękujemy pani Honoracie i Wiolecie -Weronika Walczak.

          24 listopada 2017r. grupa uczestników: Paulina Opara, Anna Sass, Weronika Walczak, Ewa Kanty, Adrian Szajowski i ja, wraz z opiekunami: Agnieszką Gałycz-Woźniak i Wiolettą Jakubczak, udała się do Przedszkola w Ratajach, Oddział "Sówki".  Najpierw się przedstawiliśmy i opowiedzieliśmy  jakie prace wykonujemy w Warsztacie. Pokazałam jak się robi poduszkę na szydełku. Czytałam także dzieciom bajkę o misiu. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne, na których robiliśmy zawieszki choinkowe z drewna. Później zostały one  zawieszone na, przygotowanej w pracowni stolarskiej, choince z drewna. Spotkanie bardzo mi się podobało - Jolanta Kowal.

          23 listopada 2017 r. byliśmy na spotkaniu integracyjnym z dziećmi w Przedszkolu nr 2 im. Szewczyka Dratewki w Chodzieży. Spotkanie bardzo mi się podobało. Na początku przedstawiliśmy się i powiedzieliśmy skąd jesteśmy. Opowiedziałam też o swoich zainteresowaniach i pokazałam swoje prace. Następnie wspólnie robiliśmy bałwanki z płatków kosmetycznych. Po zajęciach praktycznych przeczytałam dzieciom wiersz Juliana Tuwima pt.: "Lokomotywa". Na końcu bawiliśmy się na placu zabaw - Jolanta Kowal.

      We wtorek, 21 listopada  2017, uczestnicy oraz pracownicy naszego Warsztatu wybrali się do kina Noteć w Chodzieskim Domu Kultury. Te wyjście zorganizował nasz warsztatowy Samorząd na film pt.: „Listy do M 3”. Była to komedia wprowadzająca widza powoli w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Jeżeli jest tylko okazja to chętnie korzystam z takich wyjść, ponieważ można spędzić czas inaczej niż zwykle, a zarazem się pośmiać. Dodam jeszcze, że warto ten film zobaczyć - Asia Kienic.

         Byliśmy w kinie na filmie pt.: „Listy do m 3”. Film był bardzo fajny i trochę  śmieszny. Najbardziej mi się podobała scena jak wnuczek wsiadł za dziadkiem do pociągu.  Bardzo lubię  chodzić do kina, można się tam zrelaksować i pośmiać. Dobre też było jak  policjant gonił faceta przebranego za pingwina. Bardzo dziękuję naszemu Samorządowi za taki fajny film - Szymon Płonka.

     16 listopada 2017r. nasi uczestnicy, po raz drugi, odbyli praktyki zawodowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chodzieży. Weronika, Hubert i Marcin, wraz z instruktor Agmieszką Gałycz - Woźniak, byli w magazynie, mogli także doskonalić wcześniej nabyte umiejętności.
  Przypominamy, że Warsztat Terapii Zajęciowej realizuje zadania polegające na przygotowaniu osoby z niepełnosprawnością do zatrudnienia i rozwija niezbędne do tego umiejętności.

         "Pani Honorata zaprowadziła nas do piwnicy, gdzie znajduje się magazyn z książkami. Trzeba się tam odpowiednio ubrać, założyć fartuch i rękawiczki. Są tam różne książki, także bardzo zniszczone. Są poukładane według numerów na zakładkach. Mogliśmy wczoraj pomóc w układaniu książek. Dowiedziałem się także, że każdy może założyć sobie kartę w bibliotece" - Marcin Miklejewski.

     16 listopada odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Strzelcach, Oddział Przedszkolny "SÓWKI" w Ratajach. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda praca w naszych pracowniach, a następnie wzięły udział w zajęciach w pracowni ceramicznej. Pod okiem instruktor Danuty Drzewieckiej - Piechowiak wykonały zawieszki na choinkę. 

        Dnia 13 listopada 2017 roku , w ramach zajęć zawodoznawczych, poszliśmy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chodzieży. Dowiedzieliśmy się tam jak wygląda praca bibliotekarza, jak powinno układać się książki na półkach. Znajdują się tam różne działy np.: kryminał, horror, książki romantyczne i fantastyka. Każda książka ma swój tytuł i numer, można sprawdzić ją także w systemie komputerowym i wypożyczyć. Byliśmy także u góry w dziale dziecięcym i multimedialnym - Marcin Miklejewski.

      W Bibliotece uczyliśmy się jak wypożyczyć książki. Omawialiśmy sobie co można robić w różnych działach, np.: czytać czasopisma w czytelni. Było fajnie, podobało mi się wszystko co widziałem - Hubert Skrzypczak.

9 listopada 2017r. nasza delegacja wzięła udział w Koncercie z Okazji Narodowego Święta Niepodległości, w wykonaniu młodzieży z I LO im. Św. Barbary w Chodzieży, oraz uczniów Społecznego Gimnazjum i Społecznej Szkoły Podstawowej w Chodzieży.

     "Byliśmy z grupą w Chodzieskim Domu Kultury zobaczyć występ młodzieży z liceum. Temat był związany ze Świętem 11 listopada, były śpiewane piosenki i recytowane wiersze. Udział w koncercie wzięli także chodziescy starostowie: Julian Hermaszczuk i Mirosław Juraszek. Dziękujemy za występ, bardzo nam się podobało" - Marcin Miklejewski.

    "Bardzo podobał mi się Koncert z okazji Święta Niepodległości, które jest związane z historią Polski. Na mapie Europy nie było państwa polskiego. Polska była pod zaborami, ale odzyskała wolność. Młodzież występująca na scenie grała na rożnych instrumentach i śpiewała. Występ był piękny, przyszło dużo gości" - Jolanta Kowal.

9 listopada 2017r. grupa naszych uczestników odwiedziła Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych "CERPLAST" Sp. z o.o. Sp.K. 


"Ta fabryka się mieści w Oleśnicy i jest duża. Mają tam duże maszyny do robinia elementów plastikowych np.: do pralek, samochodów czy lodówek. Podobało mi się tam i było fanie" - Marcin Miklejewski.

     Dnia 6 listopada 2017 poszliśmy do Niepublicznego Przedszkola nr 2 im. Szewczyka Dratewki w Chodzieży. W ramach zajęć zawodoznawczych razem robiliśmy kalendarze adwentowe. Wśród dzieci było fajnie, były również zabawy w kółku. Bardzo mi się tam podobało, lubię pracować z dziećmi - Marcin Miklejewski.

 

 

7 listopada 2017r. składaliśmy pani Eleonorze Goral serdeczne gratulacje z okazji przejścia na emeryturę.

Serdecznie dziękujemy Jej za wieloletnią pracę z nami i życzymy dużo spokoju, odprężenia i miłych wspomnień. 
Dziękujemy także za dobre słowo skierowane do nas, oraz za okazaną pomoc w trudnych chwilach. Cieszymy się, że zostaje Pani nadal razem z nami! Dziękujemy za pyszny poczęstunek - w imieniu wszystkich uczestników - uczestnicy z pracowni komputerowej.

25 listopada 2016r. Samorząd WTZ zorganizował dyskotekę andrzejkową połączoną z wróżbami. Życzenia składaliśmy także listopadowym i grudniowym Solenizantom. Nie mogło oczywiście zabraknąć pysznego poczęstunku! Wszyscy bawili się wyśmienicie.

24 listopada 2016r.mieliśmy przyjemność gościć uczniów ze Szkoły Podstawowej w Stróżewie. Była to już druga wizyta uczniów z tej szkoły w naszym Warsztacie. Tym razem odwiedzili nas uczniowie z klasy 5. Bardzo dziękujemy Wam za integrację i wspólną pracę w naszych pracowniach.

"W pracowni komputerowej gościliśmy Mateusza i Magdę. Opowiedzieliśmy co robimy w naszej pracowni i sprawiliśmy, żeby poczuli się jak "prawdziwi komputerowcy". Miło spędziłam ten dzień" - Wiesława Paprzycka.

22 listopada 2016r. zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej im.mjr. H. Sucharskiego w Stróżewie na spotkanie andrzejkowe. Na samym początku miło i serdecznie powitał nas pan dyrektor i życzył udanej zabawy. Następnie zostaliśmy zaproszeni do wróżb i zabaw przy muzyce, przy których nieźle się wypociliśmy. Bardzo miło spędziliśmy czas, byliśmy szczęśliwi i zadowoleni! Był także poczęstunek i na sam koniec wspólne zdjęcie. Nauczycielom i uczniom bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie - Wiesława Paprzycka, Cezary Janiszewski.

16 listopada 2016r. nasz Warsztat odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stróżewie z panią wychowawczynią. Po przywitaniu odbyło się losowanie, które decydowało o pójściu na zajęcia do pracowni: komputerowej, rękodzielniczej, ogrodniczo - plastycznej, ceramicznej, stolarskiej, oraz na zajęcia na salę rehabilitacyjną.

"Jestem pod dużym wrażeniem spotkania z uczniami ze szkoły ze Stróżewa. Myślę, że frajdą było zrobienie wspólnego zdjęcia, które uczniowie mogli samodzielnie zalaminować i zabrać na pamiątkę" - Wiesława Paprzycka. "Bardzo podobało mi się spotkanie z uczniami. Cieszę się, że mogłam poznać nowe osoby" - Agnieszka Troszczyńska.

5 listopada 2015 roku odbyło się spotkanie z okazji Jubileuszu 25 - lecia działalności Obywatelskiej Fundacji na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy w Chodzieży, która od ponad 20 lat prowadzi nasz Warsztat. Na spotkanie zaproszone zostały władze, lokalne media oraz przyjaciele Fundacji. Podczas spotkania pani prezes Wanda Ślesińska opowiedziała o historii i działaniach Fundacji. Przedstawione zostały także wyremontowane i powiększone z tej okazji pracownie: komputerowa i rękodzielnicza, oraz nowy gabinet psychologa. Nie mogło oczywiście zabraknąć urodzinowego tortu.

Zdjęcia z remontu pracowni, który odbył się w lipcu 2015, do obejrzenia w naszej GALERII

A tu więcej zdjęć ze Spotkania Jubileuszowego

W sobotnie popołudnie, 8 listopada 2014r., mieliśmy przyjemność wzięcia udziału w Jubileuszu 70-lecia Orkiestry Chodzieskiego Domu Kultury.

 


 

7 listopada 2014 roku uczestnicy: Marcin Miklejewski, Paulina Kowalska, Piotr Maćkowiak, Piotr Sobkowski i Jolanta Kowal, razem z instruktorką Danutą Drzewiecką-Piechowiak, wzięli udział w spotkaniu integracyjnym w Przedszkolu Mali Odkrywcy w Chodzieży.

 

Byliśmy ciekawi, jak tam będzie. Najpierw przywitaliśmy się z przedszkolakami i paniami przedszkolankami, a następnie usiedliśmy w kole i poznawaliśmy się, kulając kłębek wełny do każdego. Później każdy z nas pokazywał swoje prace, które robimy w Warsztacie i mówił o sobie. Marcin pokazał swoje rysunki, Paulina swoje opowiadania, Piotr Sobkowski i Piotr Maćkowiak pokazali swoje prace z gliny: doniczki i obrazy. Ja pokazałam swoje robótki na szydełku i drutach. Spotkanie integracyjne podobało mi się - tekst Jolanta Kowal.

 


 

Kontynuując nasz aktywny udział w obchodach 580 - lecia Miasta Chodzież zapraszamy do kupowania oryginalnych i promujących nasze miasto podkładek pod napoje.


Bardzo byśmy się ucieszyli, gdyby znalazły się w Waszych domach i w chodzieskich restauracjach i pubach.
Jeszcze bardziej bylibyśmy szczęśliwi, gdyby nasze podkładki ( dzięki zaangażowaniu Władz ) mogły być upominkiem dla odwiedzających Chodzież gości.

 

Wspólnie promujmy Chodzież 

Podkładki zostały wykonane w pracowni stolarskiej i można je kupić w naszym Warsztacie w cenie 2,00 zł / 1 szt.

31 października, w piątek, byliśmy na Chodzieskim Cmentarzu odwiedzić groby: Kasi Soczki, pani Walerii Jabłońskiej, Karoliny Kowalskiej, Katarzyny Jezierskiej i pani Janki Żókowskiej. Zapaliliśmy znicze i postawiliśmy wykonane przez nas ikebany. Odwiedziliśmy także grób śp. ks. Kazimierza Józefiaka.

Dzień Wszystkich Świętych

to dzień pamięci o tych, którzy odeszli.

Zapalmy znicze, postawmy kwiaty

i modlitwę zmówmy za tych,

którzy byli blisko nas przez tyle lat.

 

Agnieszka Troszczyńska

 


Dnia 29 listopada 2013r., w piątek o godzinie 10:00  w naszym Warsztacie  Samorząd zorganizował dyskotekę andrzejkową. Impreza była  całkiem fajna a w ramach słodkiego poczęstunku były słodycze i soki. Bawiliśmy się w rytmach muzyki disco.

Tekst: Joanna Kienic

W Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Chodzieży można oglądać obrazki Marcina Miklejewskiego, uczestnika naszego Warsztatu.


Dziękujemy Pani Iwonie Juraszek - powiatowemu lekarzowi weterynarii oraz sekretarzowi Obywatelskiej Fundacji na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy w Chodzieży, za zainteresowanie naszymi pracami.


19 listopada 2013 roku byliśmy w kinie "Noteć", w Chodzieskim Domu Kultury, na filmie pt.: „Mój biegun”.

 

Ten film był bardzo ciekawy. Opowiadał o szczęśliwej rodzinie, która była na plaży i się bawiła i jeden chłopiec się kąpał i utonął. Później drugi chłopiec stał się niepełnosprawny bo była burza i go poraził prąd i stracił nogę i rękę. Podobał mi się ten film bo grał  aktor Maciej Musiał. Zachęcam wszystkich to obejrzenia tego filmu. Warto zobaczyć jak walczyć z niepełnosprawnością i z chorobą.

Tekst:Agnieszka Troszczyńska

Film „ Mój biegun” opowiada historię rodziny, którą dotknęła tragedia. Najpierw w wypadku zginął syn, a później drugi syn został porażony prądem. W wyniku zakażenia chłopak stracił rękę i nogę. Film opowiada także o obwinianiu się, o problemach rodzinnych. Ojciec, który razem z matką przeżywał prawdziwą tragedię, stał się bardzo stanowczy i kazał synowi walczyć. Syn jednak poddał się i nie chciał chodzić do szkoły. Podobała mi się gra aktorska Macieja Musiała. Film bardzo mi się podobał i warto go obejrzeć. Chciałabym go zobaczę jeszcze raz!

Tekst: Weronika Walczak

 

 

Nasz Warsztat wziął udział w konkursie na najlepszą akcję społecznie użyteczną, którego organizatorem była Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych w Poznaniu. Konkurs ten odbył się w ramach projektu:

"Każdy inny! Wszyscy równi" - promocja pozytywnych postaw wobec osób z niepełnosprawnością".

Podczas II Wielkopolskiego Forum Warsztatów Terapii Zajęciowej w Poznaniu, który odbył się 22 listopada, dowiedzieliśmy się, że nasze prace konkursowe zostały wyróżnione i zdobyły trzecie miejsce.

Poniżej można przeczytać opis naszych nagrodzonych działań, do czego serdecznie zachęcamy.

PRZEDSZKOLE

KRATER

 

 


Troje naszych uczestników wzięło udział w  V Wielkopolski Przeglądzie Twórczości Plastycznej Osób Niepełnosprawnych pt. „Inny świat jest tu”. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Światło Nadziei” oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej działające przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Światło Nadziei” w Kościanie.

Piotr Sobkowski zaprezentował swoje prace w  kategorii „Portret”, jego warsztatowy kolega Marcin Miklejewski lepiej poczuł się „W krainie roślin i zwierząt”, za to „Mój inny świat” przedstawił z własnej perspektywy Łukasz Jancon. Jakaż była nasza radość, kiedy okazało się, że w każdej z trzech kategorii, nasi warsztatowi panowie zdobyli nagrody -wyróżnienia, nagrody rzeczowe oraz słodkie upominki.

Laureatom oraz opiekunowi całego przedsięwzięcia – pani instruktor Danucie Drzewieckiej – Piechowiak serdecznie gratulujemy!

 

Dnia 15.11.2012 roku zostaliśmy zaproszeni do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gębicach na dyskotekę andrzejkową. Bawiliśmy się w miłej i radosnej atmosferze. Na stolikach był przygotowany pyszny poczęstunek. Mogliśmy się bardziej poznać i porozmawiać ze sobą, a także wspólnie się bawić. Organizatorzy zabawy przyjęli nas bardzo serdecznie.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Chodzieży dziękuje za zaproszenie i tak miłe, serdeczne przyjęcie nas, za wspaniałą, rodzinną atmosferę.

Mam taką nadzieję, że to nie były ostatnie takie chwile spędzone razem.

Tekst: Przemo

        Dnia 22 listopada 2011 roku o godzinie 10:00 odbyła się dyskoteka andrzejkowa w Chodzieskim Domu Kultury, którą zorganizował Samorząd WTZ. Dzień wcześniej Samorząd zakupił z zebranych pieniędzy skladkowych produkty i upiekł kilka blach placka z owocami. Wszyscy tańczyli i wybawili się na maksa przy fajnych i szybkich przebojach, potem byliśmy mocno zmęczeni i bolały nas nogi. Moim zdaniem to była prawdziwa i udana dyskoteka. ( tekst: Jolanta Kowal )

DSC 0205

Serdecznie dziękujemy ChDK za udospępnienie sali i sptrzętu nagłaśniającego.

Zdjęcia z Andrzejek

 

Najważniejszy jest znicz pamięci zapalany w sercu dla zmarłej osoby... ten szkalny to tylko dodatek . 

alt

alt

 

img_1546
Dnia 27.11.2009 roku o godzinie 10:00 Samorząd WTZ zorganizował w Warsztacie dyskotekę andrzejkową. Sala była udekorowana kolorowymi balonami. O 10:30 Paulina i Jola przygotowały wróżby: pierwsza wróżba polegała na przebiciu serc, na których znajdowały się imiona dziewczyn i chłopaków. Każdy przebił jedno serce szpilką żeby poznać imię przyszłego partnera lub partnerki. Druga wróżba polegała na przesuwaniu 3 kubków na stole, pod którymi znajdowały się: lalka, różaniec i obrączka. Każdy po odkryciu 1 kubka mógł poznać kim będzie w przyszłości. Impreza udała się i wszyscy się świetnie bawili.

tekst:J.Kowalimg_1546
Bardzo serdecznie zapraszamy na wystawę naszych prac, która odbędzie się w sobotę, 5 grudnia 2009 roku, o godzinie 15:00 w sklepie "Arka" w Chodzieży, ul. Reymonta.

Jak co roku zachęcamy do kupowania kartek, stroików i upominków świątecznych.

 

{gallery}boze_narodzenie:::1{/gallery}

 

wybor1W piątek, 18 września 2009 roku, odbyły się wybory na nowego skarbnika Samorządu WTZ. Było trzech kandydatów, wygrała Jolanta Kowal. Joli serdecznie gratulujemy i życzymy udanej pracy na tym trudnym stanowisku.

    

 

        Dnia 29 Listopada o godzinie 18:00 w sklepie „Arka” odbyło się otwarcie corocznej wystawy, na której zostały zaprezentowane wytwory: Warsztatu  Terapii Zajęciowej w Chodzieży, Domu Dziecka z Szamocina, oraz DPS z Rzadkowa. Przybyłych gości przywitali główni gospodarze imprezy, Pani Lucyna i Pan Arek Zimni, Prezes Obywatelskiej Fundacji na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy w Chodzieży, Wanda Ślesińska oraz Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chodzieży Pani Katarzyna Ścigała.    Po raz kolejny miałam okazję spróbować swoich sił śpiewając ze swoimi przyjaciółmi w zespole. Wystąpiliśmy przed większą publicznością. Bardzo jestem zadowolona z występu oraz z całej imprezy. Można było też skosztować pysznego ciasta i wypić kawę.

                                           Tekst: Joanna Kienic

 

 

  

 

 

 

 

W dniu 23 listopada odbyła się dyskoteka Andrzejkowa w Chodzieskim Domu Kultury w godzinach od 14:00 do 18:00. Organizatorem dyskoteki był Samorząd WTZ. Był poczęstunek:  ciastka, napoje, pączki. Najbardziej podobały mi się migające światła, które nadawały uroku w tańcu.  Dyskotekę uważam za udaną .

Serdeczne dziękujemy Panu Dyrektorowi Chodzieskiego Domu Kultury za udostępnienie sali i sprzętu nagłośnieniowego oraz Stowarzyszeniu Na Górze za wypożyczenie sprzętu komputerowego.

                                              tekst: Krzysztof Tews

     W piątek 9 listopada 2007r. o godzinie 16:30 grupa osób wyruszyła warsztatowym samochodem do Poznania do Teatru na operetkę pt.: „Wesoła Wdówka”.  W skład tej grupy wchodzili: Pan Marek, Justyna, Danka, Przemek, Czarek, Jola, Paulina, Marcin i Wiesia czyli ja ). Tą operetkę napisał Franz Lehar. Miała trzy akty i opowiadała o miłości, o zdradach i o pieniądzach. Zachwyciłam się dekoracją, strojami, piękną muzyką i śpiewem. Byłam zaskoczona tym wyjazdem. W operetce byłam pierwszy raz w życiu. Uważam ten wyjazd za udany. Było dużo ludzi i wszyscy byli ładnie ubrani.                                                   

                                                             tekst: (Wiesława Paprzycka )

 

 

 

 

    

Powoli szykujemy się  do Świąt  Bożego Narodzenia. Tradycyjnie, jak co  roku, pod   koniec listopada  zostanie otwarta wystawa naszych prac w sklepie "Arka" na ulicy Reymonta w Chodzieży.

 

 

 


Samorząd Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chodzieży wpadł na pomysł aby zorganizować w Liceum Ogónokształcącym im. L. Kruczkowskiego w Chodzieży w klubie "Hades" andrzejkową dyskotekę. Klasa Id, wraz z wychowawczynią, pomogła nam w przygotowaniu dekoracji sali oraz w nagłośnieniu i muzyce. Dyskoteka była udana, wszyscy uczestnicy i zaproszeni goście a także uczniowie z klasy Id mieli szampańskie humory i bawili się super. Poczęstunek przygotował nasz Warsztat wraz z Samorządem Warsztatowym.( tekst. E. Świerczak )

 

  Dnia 16.11.2006. w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się otwarcie wystawy "Codzienne anioły". Wystawę zainocjowali przede wszystkim: Jola, Agnieszka i Przemek. Wernisaż otworzyli: Danka, Jola, Przemek i Genia. Był poczęstunek i lampka wytrawnego wina. Całość zarejestrowała telewizjia kablowa. Na wystawę przyszło dużo gości. Wszyscy z zainteresowaniem podziwiali nasze prace. Wystawa będzię czynna do 26 listopada. Serdecznie zapraszamy do oglądania naszych prac wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili. ( tekst: Eugenia Świerczak )Zapraszamy wszystkich chętnych! Zajęcia odbywać się będą w Chodzieskim Domu Kultury. Pytacie jak długo? - Od 5 września 2006 do lutego 2007. Jak często bedziemy się tam spotykać? - Raz w tygodniu :) Z kim będą zajęcia? - Z Wojem Retzem, ze mną -czyli z Rudą i z tajemniczą Kasią P. Stop! Stop! Na więcej pytań odpowiemy Wam 5 września o godz. 17:00 w Chodzieskim Domu Kultury. ZAPRASZAMY!!!

 

Serecznie zapraszamy wszystkich chętnych na otwarcie wystawy CODZIENNE ANIOŁY, która odbędzie się 16 listopada 2006 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży o godzinie 17:00. Wystwę można zwiedzać od 17 do 26 listopada.