Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

   "Tegoroczna wycieczka odbyła się w dniach 18 - 19 czerwca. Pani przewodnik opowiadała nam historię Łodzi. Następnie zwiedziliśmy dworzec PKP, Planetarium i Muzeum Kinematografii. Najbardziej podobało mi się w Planetarium, gdzie pan opowiadał nam o niebie, gwiazdach i galaktykach. W tle płynęła relaksacyjna muzyka. W muzeum mogliśmy zobaczyć różne przyrządy do projekcji filmów animowanych i innych. Znajdowały się tam także postacie z różnych bajek z naszego dzieciństwa, akurat były to moje ulubione bajki. Na drugi dzień pojechaliśmy do Borysewa do Zoo Safari. Najpierw jechaliśmy kolejką, a później był czas wolny i można było oglądać zwierzęta podczas karmienia. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Parku Makiet Mikroskala w Koninie. Wycieczka była udana i ciekawa" - Jola Kowal.

   "W Planetarium pan opowiadał nam o gwieździe polarnej i różnych galaktykach. W Muzeum Kinematografii pani przewodnik opowiadała jak kręcono bajki: "Muminki", "Bolek i Lolek", "Miś Uszatek" i inne. W Zoo Safari widziałam zwierzęta: żyrafy, lwy, małpy, aligatory, zebry, wielbłądy. Na wycieczce bardzo mi się podobało, pogoda dopisała i był to udany wyjazd" - Paulina Opara.

   „Fajnie było w hotelu. Najbardziej podobało mi się wieczorne wyjście na ulicę Piotrkowską w Łodzi oraz powrót autobusem miejskim. Mogliśmy sobie usiąść i wypić kawę czy zjeść lody. W Łodzi byliśmy jeszcze na Dworcu PKP gdzie były ruchome schody, w Planetarium i w Muzeum Kinematografii. Bardzo podobały mi się kamery filmowe. Drugiego dnia zapakowaliśmy się do autobusu i pojechaliśmy do Zoo Safari w Borysewie. Przejechaliśmy się ciuchcią i oglądaliśmy zwierzęta. Wycieczka była fajna” – Piotr Maćkowiak.

   „18 i 19 czerwca 2019r. pojechaliśmy całą naszą grupą do Łodzi. Zwiedziliśmy dworzec, gdzie jechaliśmy ruchomymi schodami, a także Muzeum Kinematografii. Najbardziej podobał mi się pokoik Misia Uszatka. Wieczorem był spacer ulicą Piotrkowską i można było kupić pamiątki. Drugiego dnia pojechaliśmy do Uniejowa na pyszny obiad a wcześniej do zoo. Po tym zoo jeździliśmy kolejką i widzieliśmy poszczególne zwierzęta: białe lwy , tygrysy, małpy żyrafę, papugę, strusia, krokodyla, fokę, konie. Pierwszy raz widziałam taką żyrafę. Było super na tej wycieczce, było wesoło” - Joanna Kasperska, Anna Sass.

   "Najbardziej na wycieczce podobała mi się najdłuższa ulica w Łodzi - Piotrkowska. W zoo najbardziej podobały mi się lwy, tygrysy i małpy" - Marcin Miklejewski.

   "Mieliśmy ładną pogodę. Najpierw zwiedzaliśmy dworzec kolejowy, zabytki architektoniczne dawnych fabryk. Później byliśmy w Planetarium i Muzeum Kinematografii. W muzeum kinematografii zobaczyliśmy różne rekwizyty i urządzenia do wyświetlania i produkcji filmów oraz bajek ( projektory i kamery ). Potem pojechaliśmy do hotelu zakwaterować się i zjeść obiadokolację. Na koniec pojechaliśmy naszym autokarem na ulicę Piotrkowską. Drugiego dnia pojechaliśmy do zoo Safari w Borysewie, jeździliśmy kolejką i oglądaliśmy różne zwierzęta. Po drodze pojechaliśmy na obiad. Pod koniec wycieczki zobaczyliśmy Park Miniatur w Koninie. Byliśmy w domu o godz. 19:00. Najbardziej podobały mi się makiety Star Wars i z gry Word of tanks. Moje wrażenia z wycieczki są pozytywne" - Maciej Wyszomirski.

   "Znowu za nami kolejna tak wyczekiwana przez nas wycieczka. Tym razem wybraliśmy się do Łodzi i okolic. A dokładniej: Łódź,  Konin i Borysewo. Nocowaliśmy  w hotelu Boss w Łodzi. Pierwszego dnia  naszej  wycieczki zwiedziliśmy Muzeum Kinematografii, dworzec PKP, byliśmy też na pokazie gwiazd w Planetarium. A wieczorem pojechaliśmy zorganizowaną grupą na spacer na ulicę Piotrkowską. Jest to najdłuższa ulica w Polsce. Tak nam minął pierwszy dzień naszego zwiedzania. Drugiego dnia, niestety już w drodze powrotnej, zwiedziliśmy Zoo Safari w Borysewie, gdzie mogliśmy zobaczyć zwierzęta takie jak: tygrysy bengalskie, papugi, małpy, żyrafę. Widzieliśmy też trening medyczny fok oraz karmienie tygrysów. Zwiedziliśmy też Park Makiet w mikroskali w Koninie" – Joanna Kienic.

   "Moje wrażenia z wycieczki są bardzo pozytywne. Wyjazd był bardzo owocny i udany a atmosfera radosna i miła.  Jestem dumny, że mogłem w niej uczestniczyć. Zobaczyłem wiele ciekawych miejsc, np.: Zoo Safari w Borysewie czy Muzeum Kinematografii i Planetarium w Łodzi. Nocowaliśmy w Hotelu Boss, gdzie mogliśmy odpocząć przed drugim dniem wycieczki. Pogoda też nam dopisała. Mam nadzieję, że kolejna wycieczka będzie równie udana i bogata we wrażenia" - Przemysław Kaniewski.

Organizatorem biegu było Niepubliczne Przedszkole im. Szewczyka Dratewki, a partnerem fundacja „Złotowianka”.

    "Dnia 15 czerwca 2019 roku odbył się bieg charytatywny dla Iwy, która stoczyła walkę z rakiem. Iwa jest córką naszej instruktorki Justyny Ziegenhagen. Na scenie podarowaliśmy ceramiczne serce z dedykacją dla Iwy. Zostało ono wykonane w naszym warsztacie w pracowni ceramicznej. Powiedziałam: nasze serce jest dla Ciebie. W biegu brały udział dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej na 400 metrów, a także dorośli na 5 km. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i ceramiczne serduszka wykonane w naszym warsztacie. Było super, wszyscy dali radę!" - Jola Kowal.

    "Iwa to chora dziewczynka uczęszczająca do przedszkola. Jest ona nam bardzo bliska, ponieważ Jej mama jest naszym pracownikiem. Zebrane pieniądze mają być przeznaczone na dalszą rehabilitację. W biegu startowało wiele osób, w tym biegu nie było przegranych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i ciepły posiłek regeneracyjny. Były też dodatkowe zabawy. Ze względów zdrowotnych nie mogłam pójść, ale dzielnie reprezentowała mnie moja mama Józefa, która przeszła ten dystans. Ja z tatą jej dzielnie kibicowałam. Dziękuję bardzo Tobie Mamo, że tak dzielnie przeszłaś te 5 kilometrów" - Wiesława Paprzycka.

   "Wzięliśmy udział w biegu charytatywnym dla Iwy. Szłam z kijkami Nordic Walking i dałam radę przejść cały dystans wokół jeziora Miejskiego. Bardzo mi się podobało i jestem zadowolona z siebie, że mi tak dobrze poszło. Był to udany dzień" - Paulina Opara.

   „Bieg był bardzo fajny. Super mi się jechało wózkiem, z małą pomocą pani kierownik” – Piotr Maćkowiak.

   „Pierwszy raz tak daleko szłam z kijkami” – Anna Sass.

   „A ja szłam z rodzicami jako ostatnia, ale nóżki moje chwilami potrzebowały przerwy i szliśmy dalej. Piłam wodę, tata z telefonu puścił muzykę. I szłam dalej. Potem była końcowa linia mety i wydałam okrzyk radości i to głośny okrzyk! A potem to mi gratulowali, że dałam radę i zjadłam pomidorówkę. Trochę się opaliłam, było super, dostaliśmy medale pamiątkowe i wodę do picia - Joanna Kasperska.

    Dnia 6 czerwca 2019 roku uczestnicy z WTZ w Chodzieży: Jola, Marcin, Maciej i Przemysław, wraz z instruktorem Agnieszką, wyruszyli pociągiem do Piły, gdzie rozpoczęli trening umiejętności zawodowych w Zakładzie Aktywności Zawodowej. 
    Podczas treningu uczymy się samodzielności np.: kupujemy bilety na pociąg, uczymy się też dobrze pracować. W zakładzie mamy swoje szafki, przebieramy się w odzież roboczą. Jola ma praktyki w dziale krawieckim, gdzie uczy się szycia na maszynie, przeplatania sznurków do ekologicznych torebek na pieczywo.
Przemek, Maciej i Marcin są w dziale porządkowym i uczą się pracy na terenie zielonym, porządkują między innymi: place zabaw, boiska ( zbierają plastiki, papier, szkło, grabią, zamiatają ).
   13 czerwca, w drugim dniu praktyk, chłopcy wykonywali prace na terenie zielonym w Nadleśnictwie Zdrojowa Góra ( koszenie trawy kosiarką spalinową, pielenie, wyrywanie chwastów, grabienie, zbieranie śmieci ). Praktyki są bardzo ciekawe - Marcin Miklejewski.

    Dnia 11 czerwca 2019 roku byliśmy z grupą uczestników WTZ, wraz z instruktorami" Małgosią Cyranowską, Andrzejem Pływaczykiem i Agnieszką Mazur, w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Pile. Rano jechaliśmy pociągiem. Na miejscu przywitał nas sam pan dyrektor Witold Urbanowicz i zaproponował zimne napoje, kawę, herbatę oraz pyszne ciasto. Po spotkaniu w sali konferencyjnej oprowadził nas po zakładzie i po wszystkich działach. Byliśmy w dziale krawieckim, gdzie szyją torby oraz poznaliśmy pracę hafciarki. W kolejnym dziale spotkałem kolegę Roberta, który tu pracuje i pakuje chusteczki. Podobał mi się dział, w którym montują kable. W drodze powrotnej poszliśmy do Galerii Vivo na lody i drobne zakupy. Wróciłem do domu zadowolony - Czarek Janiszewski.

    11 czerwca pojechaliśmy pociągiem do Piły do Zakładu Aktywności Zawodowej. Pan dyrektor opowiadał nam, jakie tam prace wykonują. Mają też zajęcia muzyczne, masaże i ćwiczenia rehabilitacyjne. Mają też możliwość spożycia posiłku, mogą podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, wyjeżdżają na różne wycieczki. Chociaż było bardzo gorąco wyjazd był bardzo udany - Kasia Skrzypczak, Weronika Walczak i Ewa Kanty.

 

    Wczoraj odbył się wyjazd do ZAZ-u w Pile. Do Piły pojechaliśmy pociągiem z Chodzieży, gdzie pieszo doszliśmy do ZAZ-u. Było bardzo gorąco. Pan dyrektor opowiadał o tym, co tam robią - sprzątają na dworze, koszą trawę, podlewają, zbierają śmieci. Potem oglądaliśmy wszystkie działy. Dowiedziałem się, że niepełnosprawni pracownicy jeżdżą na wycieczki zagraniczne. Po spotkaniu byliśmy w Galerii Vivo na lodach. Do Chodzieży wróciliśmy pociągiem o godz. 15:00 - Hubert Księżniakiewicz.

 

    W dniu 10 czerwca 2019 roku, w ramach zajęć zawodoznawczych, odwiedziliśmy Gminne Przedszkole w Szamocinie. Z grupami: gospodarczo - uzawadawiającą i ogrodniczo - plastyczną zrobiliśmy wspólnie przedstawienie na temat - "Wakacje, lato". Opowiadaliśmy o sobie oraz o naszym Warsztacie. Razem z dziećmi malowaliśmy motyle, tańczyliśmy, śpiewaliśmy. Bardzo nam się wszystkim podobało. Na końcu spotkania otrzymaliśmy dyplomy. Dziękujemy bardzo na miłe spotkanie - Marcin Miklejewski.

    Dnia 7 czerwca 2019 roku gościliśmy w naszym warsztacie dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Chodzieży. Dzieci zobaczyły nasze pracownie, miały możliwość zobaczyć jak pracujemy i obejrzeć nasze prace. Później miały zajęcia plastyczne i wspólnie mówiliśmy wierszyki. Na zakończenie spotkania wyszliśmy na dwór i zrobiliśmy pociąg, rozdaliśmy także kwiatki. Spotkanie było bardzo udane - Przemysław Kaniewski i Katarzyna Skrzypczak.

   "5 czerwca w ramach zajęć zawodoznawczych pojechaliśmy autobusem do Mleczarni w Chodzieży. Przywitał nas pan Paweł i opowiedział o produkcji mleka i produktów mlecznych. Chodziliśmy i zwiedzaliśmy wszystkie pomieszczenia, nawet laboratorium. Na zewnątrz mleczarni widzieliśmy 2 potężne zbiorniki na 100000 litrów mleka. Przed pójściem na halę produkcyjną wszyscy założyliśmy stroje ochronne - fartuchy i czepki. Poczęstowano nas jogurtami i serkami. W mleczarni pracownicy pracują na 3 zmiany, wyjście było udane" - Jolanta Kowal, Ewa Kanty i Katarzyna Skrzypczak.

    "Udaliśmy się do mleczarni w celu zobaczenia cystern z mlekiem. Widzieliśmy chłodnię, która utrzymuje właściwą temperaturę. Praca tam jest ciężka ponieważ jest tam gorąco. Dowiedziałem się jak produkuje się sery i mleko, było w porządku" - Adrian Szajowski.

 

    Dnia 4 czerwca 2019 roku odbyły się zajęcia zawodoznawcze w salonie "Optyk u Wujka" na ulicy Raczkowskiego w Chodzieży. W zajęciach wzięli udział: Ewa, Agnieszka, Marcin, Adrian, Jacek, Piotr i Czarek. Poznaliśmy urządzenia do badania wzroku oraz zapoznaliśmy się z zawodem: optyk. Dziękujemy za spotkanie oraz upominek - Agnieszka Troszczyńska, Ewa Kanty i Marcin Miklejewski.

Kolejny Piknik Integracyjny w Zbyszewicach już za nami.

Serdecznie dziękujemy Janowi Kubackiemu i Hannie Kubackiej z Firmy "Komfort" w Budzyniu za organizację tej niezwykłej imprezy. Podziękowanie kierujemy także do: Remigiusza Nowaka - WOPR Oddział Chodzież, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Margoninie, Mateusza Krojenki, Dariusza Gapińskiego - Dar-Med, Małgorzaty i Jacka Łada - Alpakoland Klotyldzin i Edmunda Kaczmarka - Starszego Cechu Rzemiosł Różnych w Chodzieży. Dziękujemy, że jesteście z nami, i że pamiętacie, że bycie dobrym człowiekiem nie polega na byciu uprzejmym, tylko na pomaganiu innym i cieszeniu się z tego, że zrobiło się coś dla drugiego człowieka.

   "W piękne, niedzielne przedpołudnie, 2 czerwca 2019 roku, w godzinach 12 - 17 odbyło się już kolejny raz spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych w Zbyszewicach. Na początku głos zabrała pani kierownik Małgorzata Staszewska, która podziękowała sponsorom. Podczas pikniku można było korzystać z różnych atrakcji, takich jak: dmuchane zamki, koło fortuny, zabawa z chustą, puszczanie baniek mydlanych. Można też było popłynąć łódką i przejechać się Alpakowozem oraz wozem strażackim. Wszyscy chętni mogli poszaleć na parkiecie przy muzyce. Był to upalny, ale bardzo udany dzień" - Joanna Kienic.

   "Bardzo mi się podobało na pikniku w Zbyszewicach. Było fajnie, było dużo atrakcji, świetnie się bawiłem. Jechałem motorówką i wozem strażackim" - Adam Roguski.

   "Jeździłem wozem strażackim i płynąłem motorówką. Jadłem kiełbasę, zupy, były napoje. Tańczyliśmy i pod koniec imprezy zaśpiewałem 2 piosenki. Bardzo mi się podobało, pogoda nam dopisała" - Maciej Wyszomirski.

   "Na pikniku dobrze się bawiłem. Pływałem motorówką po jeziorze, jechałem wozem strażackim, oglądałem motocykl ratowniczo - medyczny. Zobaczyłem jak jest wyposażony ambulans oraz jak wygląda w środku radiowóz policyjny. Policjanci dbają o nasze bezpieczeństwo na drodze. Atmosfera na pikniku była bardzo radosna i serdeczna i uważam, że było on bardzo udany" - Przemysław Kaniewski.

 

     15 czerwca 2018r. nasz Warsztatowy Samorząd zorganizował wyjście do kina. Oglądaliśmy bajkę pt.: „Odlotowy nielot”. Ogólnie to z wyjścia jestem zadowolona, bajka też była całkiem fajna i początek weekendu minął sympatycznie. Fajnie, że w naszym Warsztacie działa Samorząd, przynajmniej dzieją się różne ciekawe rzeczy - Asia Kienic.

    Oglądaliśmy film pt.: "Odlotowy nielot". Film był średni, opowiadał historię ptaka Franka, który jako jedyny został w domu na zimę, ponieważ wszyscy myśleli, że nie żyje. Było ciężko ale dał radę i pokonał sokoła dzięki pomocy przyjaciół. Potem jedliśmy pizze i wróciliśmy do domu - Adrian Szajowski. 

 

18 czerwca 2018 rok

     "18 czerwca w ramach zajęć zawodoznawczych pojechaliśmy do Budzynia do Firmy "Kabat". Każdy pracownik zaczynając tu pracę musi zameldować się u ochroniarza i odebrać identyfikator. W sali konferencyjnej dowiedzieliśmy się od kierownika działu na czym polega produkcja dętek i opon, obejrzeliśmy zdjęcia i filmy. Następnie musieliśmy założyć kamizelki odblaskowe i udaliśmy się na halę produkcyjną. Wizyta w firmie bardzo mi się podobała" - Paulina Opara.

       "Oglądaliśmy halę, w której produkuje się dętki i opony do maszyn rolniczych. Bardzo mi się podobało" - Przemek Małachowski.

       "Najpierw weszliśmy do portierni i dostaliśmy identyfikatory. Następnie weszliśmy do sali konferencyjnej, w której brygadzista opowiedział nam krótką historię firmy oraz opowiedział jak wygląda produkcja dętek i opon. Po założeniu kamizelek z napisem: "Gość" udaliśmy się na halę produkcyjną. Tam mogliśmy zobaczyć jak ze specjalnej sadzy, gazu i kauczuku powstają dętki i opony. Spotkaliśmy się także z panem prezesem firmy, któremu opowiedzieliśmy o naszym Warsztacie. Wizyta była naprawdę ciekawa i bardzo mi się podobała. Otrzymaliśmy także upominki" - Jolanta Kowal.

     "Dnia 13 czerwca byłam na widowisku pt.: "Oczami Petera Bruegla". Peter Bruegel był malarzem malującym głównie pejzaże. Widowisko było o niewidomych wędrowcach. Na scenie pokazano elementy baletu, tańca nowoczesnego, tańca ludowego zespołu "Kostrzewianki" oraz inne występy. Bardzo mi się podobało całe przedstawienie, szczególnie układ choreograficzny tancerza baletowego. Organizatorem spotkania byli studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczniowie Liceum im. Św. Barbary" - Paulina Kowalska.

       "Jestem pod wielkim wrażeniem, że mogłem zobaczyć na żywo tak wspaniały spektakl w wykonaniu znakomitych artystów. Takie widowisko miałem okazję zobaczyć pierwszy raz. Na długo zapamiętam ten piękny spektakl i znakomitych aktorów. Uważam, że przestawienie „Okiem Petera Bruegla” było bardzo udane" -Przemysław Kaniewski.

       "Bardzo mi się podobało przedstawienie w Chodzieskim Domu Kultury. Ślepcy chodzili przez las, a potem siedzieli przy sianie i byli głodni. Pięknie zatańczył chłopak i dziewczyna z Liceum. Bardzo ładnie też dziewczyna zaśpiewała piosenkę" -Ewa Kanty.

      "13 czerwca poszliśmy do Chodzieskiego Domu Kultury na sztukę o ślepych wędrowcach. Scena była udekorowana kankami na mleko, chlebem, kwiatkami. Była też muzyka i film a na końcu oglądaliśmy obrazy o tych ślepych wędrowcach.Wędrowcy rozmawiali o tym, że ich ślepota nie jest taka zła. Gorzej mają ci, którzy widzą, ale nie dostrzegają tego co jest złe" - Adrian Szajowski.

    "W niedzielę 10 czerwca 2018 roku, w piękny, upalny dzień, w godzinach od 12:00 do 17:00 odbył się kolejny raz Piknik Integracyjny w Zbyszewicach. Nasz Warsztat też brał w tej imprezie udział. Oczywiście mogliśmy spróbować swoich sił w tańcach, spotkanie umilał nam muzyką pan Marek Górzyński, który nawet zachęcał mnie do śpiewania. Były też atrakcje takie jak: przejażdżka wozem strażackim i policyjnym, koło fortuny - w tej konkurencji wzięłam udział i wygrałam świecznik. Uczestniczyłam też w ćwiczeniach ruchowych z chustą , było również malowanie na płótnie oraz łódki. Mogliśmy też skosztować pysznego jedzonka. Impreza mimo upału bardzo mi się podobała i miło spędziłam tą niedzielę" - Asia Kienic.

   "Na pikniku w Zbyszewicach było wiele atrakcji, np.: pływałem sobie łódką z Jackiem po jeziorze. Było bardzo miło i przyjemnie. Następnie poszliśmy się przejechać radiowozem policyjnym. Ja siedziałem z przodu koło pani policjantki. Miałem okazję przejechać się pierwszy raz. Pani policjantka pokazała mi jak się przełącza sygnały, było super. Kolejny już miałem okazję przejechać się wozem strażackim. Zaliczam ten pobyt do bardzo udanego. Zostanie mi wiele wspomnień" - Przemysław Kaniewski.

    "Bardzo mi się podobało w Zbyszewicach. Najbardziej przejazd motorówką i wozami: strażackim i policyjnym. Były też inne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Można było zjeść pyszne ciasta i wypić kawę i herbatę" - Jolanta Kowal.

    5 czerwca 2018 roku, kolejny już raz w ramach zajęć zawodoznawczych, z grupą przyjaciół oraz z instruktorem Agnieszką Gałycz - Wożniak, wybrałam się do Niepublicznego Przedszkola nr 2 w Chodzieży. Byliśmy w grupie "Krasnoludki". Czytałam bajkę pt.: "Królewna Śnieżka". Po zakończeniu czytania zadawałam dzieciom pytania o czym była bajka, a dzieci starały się odpowiadać. Później pomagaliśmy dzieciom wyklejać kwiatki. Wizyta w przedszkolu bardzo mi się podobała - Joanna Kienic.

    5 czerwca poszliśmy do Niepublicznego Przedszkola nr 2 im. Szewczyka Dratewki w Chodzieży. Czytaliśmy dzieciom różne książki, np.: "Królewna Śnieżka", "Śpiąca Królewna". Fajnie, że mogliśmy poczytać te książki dzieciom - Paulina Opara.
W przedszkolu czytaliśmy książki z bajkami. Było fajnie i przyjemnie, bardzo mi się podobało. Na zakończenie spotkania dostaliśmy kartkę zrobioną przez dzieci - Jolanta Kowal.


       Bardzo fajnie, że mogliśmy dzieciom poczytać bajki. Było bardzo fajnie, dzieci były grzeczne i bardzo miłe - Hubert Księżniakiewicz.

13 czerwca 2017r. odbył się nasz pierwszy w tym roku rajd rowerowy. 18. kilometrową trasę przez Podstolice i Radwanki pokonali: Ewelina Nowicka, Paulina Opara, Hubert Księżniakiewicz, Adrian Szajowski, Szymon Płonka, Damian Reinke, oraz instruktorki Danuta Drzewiecka - Piechowiak i Elżbieta Smocikowska.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom rajdu, tym bardziej, że momentami mocno wiało!

 

Na początku roku szkolnego zostaliśmy zaproszeni przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Stróżewie do współpracy w zakresie „Dobrych Praktyk”, których celem była integracja uczniów z osobami niepełnosprawnymi.
Wczoraj, 8 czerwca, razem z mieszkańcami DPS-u w Chodzieży, oraz uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej w Chodzieży, uczestniczyliśmy w podsumowaniu projektu.


"W szkole podstawowej w Stróżewie uczniowie przygotowali przedstawienie o „Kopciuszku”. Potem wspominaliśmy cały rok współpracy z nami. Były też gry i zabawy na świeżym powietrzu, np.: rzucaliśmy woreczek do wiadra, obracaliśmy piłkę po obwodzie. Był słodki poczęstunek. Jestem zadowolony z tej imprezy" - Hubert Skrzypczak.

 

"4 czerwca 2017 r., tradycyjnie jak co roku, odbył się Piknik w Zbyszewicach zorganizowany przez pana Jana Kubackiego, oraz przez naszą Fundację. Muzyczną oprawą imprezy zajął się Marek Górzyński. Można było smacznie zjeść częstując się ciastem, kawą, zupą grochową i pomidorową, oraz kiełbasą na ciepło. Na deser były pyszne lody. Bawiłam się dobrze. Skorzystałam z przejażdżki wozem strażackim, wozem milicyjnym i odbyłam rejs motorówką po jeziorze. Na szczęście zdążyliśmy wrócić na ląd przed deszczem. Ogólnie było fajnie" - Kasia Skrzypczak.
"Pan Marek przygrywał fajne melodie i wszyscy się bawili. Były organizowane różne konkursy zręcznościowe, tańce integracyjne. Piknik był bardzo udany, szkoda tylko, że trochę pogoda nie dopisała" - Przemo Kaniewski.


Relacja filmowa - Elżbieta Smocikowska

"W piątek, 2 czerwca 2017 r., Samorząd WTZ zafundował dla wszystkich uczestników i naszej wspaniałej kadry warsztaty mydlarskie. Przyjechali do nas Państwo z Poznania i przeprowadzili warsztaty, na których każdy mógł własnoręcznie wykonać pachnące mydełko. Ja korzystałam z olejku o zapachu kawy, bazy glicerynowej, suszonych kwiatów. Dołożyłam tez wiórki kokosowe, ziarna kawy i dwa barwniki: żółty i czerwony. Po zastygnięciu moje mydełko, w kształcie kwiatka, zapakowałam i dołączyłam wizytówkę z napisem: "Dla mojej siostry". To mydełko jej ofiarowałam" - Katarzyna Skrzypczak.

"Zrobiłem mydło w kolorze czerwonym i dodałem olejku o zapachu malinowym, ziarenka maku i kwiaty rumianku. Moje mydełko zrobiłem w foremce o kształcie serduszka. Mydełko zapakowałem i podpisałem: "Dla koleżanki". Na tym warsztacie zapoznałem się jak powstają takie eleganckie, pachnące mydełka. Bardzo mi się podobały te zajęcia" - Szymon Płonka.

28 czerwca 2016 roku poszliśmy wszyscy do pana Eugeniusza Sobkowskiego na piknik nad jezioro Miejskie. Mieliśmy tam pieczoną kiełbasę z grilla, ciastka, napoje. Każdy mógł popłynąć „Chodzieżanką” po jeziorze Miejskim. Wręczyliśmy prezent i podziękowaliśmy panu Egeuszowi za udostępnienie przystani, oraz za ufundowanie rejsu „Chodzieżanką”. Potem wszyscy poszliśmy na lody, które zakupił nam Samorząd. Też parę osób dostało prezenty imieninowe i niektórzy dostali dyplomy za pracę i przestrzeganie dyscypliny - tekst Paulina Opara.

Serdecznie dziękujemy panu prezesowi LOK Eugeniuszowi Sobkowskiemu za udostępnienie pięknego miejsca na piknik i ufundowanie rejsu „Chodzieżanką”.

Pani Wiesława Zakręta pracuje w naszym Warsztacie od 1993 roku,
a więc od samego początku jego istnienia.
Niestety z dniem 31 sierpnia 2016 roku
kończy pracę i odchodzi.
Nadszedł czas pożegnania i podziękowania
za 23 lata pracy na stanowisku pielęgniarki.


Pani Wiesiu - dziękujemy z całego serca za te wspólne lata,
za dobrą współpracę i życzymy, aby nowy etap w Pani życiu
przyniósł radość, zadowolenie i satysfakcję.

"Dziękujemy za wieloletnią pracę na WTZ,
za radość, za te łzy, za uśmiech, za te ciepłe dni.
Żal i smutek jest w nas, że Pani odchodzi.
Pozostaną tylko miłe wspomnienia.
Na sercu robi się ciepło na myśl,
że Pani była z nami" - Agnieszka Troszczyńska.

30 czerwca 2014 roku nasz rehabilitant, Sebastian Szmytkowski, zakończył pracę w naszym Warsztacie. Pożegnał nas słodkim poczęstunkiem i kawą.


W imieniu wszystkich uczestników Samorząd zakupił upominek - budzik w kształcie kasku, oraz wykonał pamiątkową kartkę.

 


Serdecznie dziękujemy Sebastianowi za miłą współpracę - zawsze będziemy Go mile wspominać. Życzymy Mu wszystkiego najlepszego na dalszej drodze zawodowej i osobistej. Będziemy tęsknić...Dzięki uprzejmości pana Prezesa Chodzieskiego Klubu Żeglarskiego LOK - Eugeniusza Sobkowskiego, wczoraj mogliśmy spędzić dzień nad jeziorem Miejskim.
A atrakcji było wiele....


Urodzinowym tortem poczęstowali nas nasi uczestnicy: Piotr Sobkowski i Piotr Maćkowiak, którzy ukończyli 30. lat! Obchodziliśmy także imieniny uczestników z maja i z czerwca. Życzymy Im wszystkiego najlepszego, zdrowia, radości i spełnienia marzeń


Zbliża się czas urlopów, kończy się pierwsze półrocze 2014roku i w związku z tym Rada Programowa naszego Warsztatu przyznała nagrody i dyplomy uczestnikom, którzy wyróżnili się wzorową pracą i postawą. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! 
Oczywiście jak na piknik przystało była kiełbaska z grilla i napoje.


Bardzo przyjemną niespodzianką był, ufundowany przez Pana Eugeniusza Sobkowskiego, rejs Chodzieżanką po jeziorze Miejskim. Bardzo serdecznie dziękujemy!Pogoda nam dopisała i nastroje też, dzień ten więc zaliczamy do bardzo udanych

Przebywając na pikniku skorzystaliśmy z okazji, aby zobaczyć efekty działania uczestników projektu:Ceramiczny street art - Chodzież .
Prace zachwycają oko i cudownie wpisują się w przyrodę ulicy Harcerskiej, gdzie kiedyś znajdowało się małe zoo.
Jeśli ktoś jeszcze nie był i nie widział to zachęcamy do oglądania prac w tym, i w innych miejscach Chodzieży. 

24 czerwca 2014 roku nasi praktykanci: Michalina Wachowska, Szymon Płonka i Wojciech Połczyński, zakończyli trening umiejętności zawodowych w Restauracji - Hotelu "Gościna" w Podaninie.
Za zaliczenie egzaminu otrzymali zaświadczenia oraz pyszny poczęstunek. 
Praktykantom serdecznie gratulujemy!


Serdecznie dziękujemy Pani Bogusi i Panu Tadeuszowi za możliwość odbywania treningu umiejętności zawodowych w Hotelu - Restauracji "Gościna" oraz Pani Dance za miłą współpracę.
Podziękowania należą się także opiekunce praktyk, naszej instruktorce Danucie Drzewieckiej - Piechowiak.

Dzięki uprzejmości Państwa Eli i Bodo Kusche z Margonina, mogliśmy przyjemnie i na świeżym powietrzu spędzić wtorek - 17 czerwca. W przepięknym domu z ogrodem czekały na nas smakołyki przygotowane przez domowników: pizza, sałatka, chleb ze smalcem i ogórkiem, oraz kiełbaski z grilla.


Korzystając z pięknej pogodny poszliśmy na spacer nad jezioro Margonińskie.
Bardzo dziękujemy naszym Przyjaciołom za bardzo miłą gościnę
i serdeczną atmosferę, to był bardzo udany dzień!

A jak było zobaczycie także na zdjęciach w galerii

13 czerwca 2014 roku uczestniczyliśmy w już IV Powiatowej Paraspartakiadzie, której organizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chodzieży.

Więcej zdjęć w naszej galerii

13 czerwca 2014 roku odbyły się zawody sportowe na hali w Chodzieży. Nasz Warsztat wziął także w nich udział a były różne konkurencje: rzut lotkami do tarczy, rzut woreczkiem do celu,  rzut piłką lekarską, rzuy do do kosza,  biegi na 50 metrów i skok w dal. Kilka osób zdobyło medale: Weronika Walczak, Kasia Skrzypczak, Adam Roguski, Wojtek Połczyński , Przemek Kaniewski, Hubert Księżniakiewicz, Marcin Millejewski, Jola Kowal, Małgorzata Wendland i Aleksandra Grośty.

Bardzo mi się podobało i było fajnie, szkoda tylko, że nie zdobyłam żadnego miejsca na podium. Mimo to fajnie było wziąć udział w zawodach.

Tekst: Paulina Opara

No to zaliczyliśmy nasz pierwszy, warsztatowy, rajd rowerowy!Było super, przeżyliśmy "deszczowy chrzest", co niektórzy zaliczyli małe wywrotki, były piękne widoki i niezapomniane wrażenia  No i oczywiście zostawiliśmy trochę kalorii za sobą 
Podsumowując - dobre 17 km zrobione.Chcemy więcej!!!


Piknik Integracyjny w Zbyszewicach odbył się 1 czerwca 2014 roku w godzinach od 12:00 do 18:00. Na pikniku było dużo ludzi. Była policja, straż pożarna, bryczki i motorówki. Też  były różne konkurencję: rzucanie woreczkami do celu, przeciąganie liny, przybijanie balonów i odpowiadane na zagadki. Oczywiście były też nagrody. Potem śpiewał Antoś Szprycha i Justyna. Były też bony na kiełbasę i lody, zupy pomidorowa i grochówka oraz bigos. Mojej mamie się bardzo podobało i było super.

Tekst: Paulina Opara

18 czerwca w Chodzieskim Domu Kultury odbyła się impreza pt.:  „Ceramiczne obrazy i dźwięki”. Organizatorem było  Stowarzyszenie Na Górze i nasz Warsztat Terapii  Zajęciowej. Najpierw odbyło się widowisko teatralne pt.: „Miasteczko Rz”, a następnie odbyła się wystawa obrazków ceramicznych  Piotra Sobkowskiego.  Przedstawienie zgromadziło wielu zainteresowanych. Moje wrażenia są bardzo dobre i mam  miłe wspomnienia z tego spotkania. Na koniec  można było się spotkać w miłym gronie na małym poczęstunku i lampce szampana.

Tekst: Przemysław Kaniewski

16 czerwca, w niedzielne popołudnie, uczestniczyliśmy

w Festynie Archeologiczno - Historycznym w Żoniu.


Bardzo cieszymy się z  I miejsca w konkursie fotograficznym "Niepełnosprawni w obiektywie", którego organizatorem było Stowarzyszenie Osób po Endoprotezoplastyce Biodra Bioderko.

Nasze zdjęcia konkursowe:

Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbyło się 7 czerwca 2013 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży.


2 czerwca 2013 roku, w godzinach od 12:00 do 18:00, odbył się jak co roku piknik w Zbyszewicach.


Pierwszy raz w Zbyszewicach płynęłam  motorówką. Było dobre jedzenie, pyszne zupy, kiełbasa i lody. Można było przejechać się bryczką, wozem strażackim i policyjnym. Poza tym każdy chętny mógł potańczyć i pośpiewać. Bardzo mi się podobało, było fajnie.

Paulina Opara

10 czerwca 2012 roku odbył się jak co roku Piknik Integracyjny w Zbyszewicach, połączony z 40 - leciem firmy „Komfort”.

"W Zbyszewicach bardzo mi się podobało, było fajnie, przejechałam się bryczką, potem poszłam z rodzicami nad jezioro. Były różne konkursy i nagrody. Brałam udział w konkursie rzucania kołem na drążek i wygrałam breloczek i notes. Szkoda, że nie było innych atrakcji".

tekst: Paulina Opara

"Na pikniku w Zbyszewicach bardzo mi się podobało i moim Rodzicom również. Była słoneczna pogoda. Miałam możliwość popłynięcia z mamą łódką i przejechania się bryczką. Była również dekoracja twarzy. Kto chciał mógł podejść do pana i dać udekorować swoją twarz. Przybyło dużo ludzi, choć mogło być więcej. Tylko szkoda, że do tańca nie przygrywał pan Marek. Piknik był zorganizowany również z okazji 40 – lecia ”Komfortu”, znajdującego się w Budzyniu. Każdy uczestnik z tej okazji otrzymał po balonie. Imprezę uważam za udaną".

tekst: Wiesława Paprzycka

 

Dnia 6 czerwca 2012 roku Michalina, Danka, Piotr S., ja i pan Sebastian poszliśmy do przedszkola na ul. Bosą. Uczestniczyliśmy tam w zajęciach integracyjnych a głównym ich tematem były jeże. Przynieśliśmy dla przedszkolaków jeże, które ulepiliśmy z gliny, opowiadanie o nich, oraz rysunkami. Kiedy już doszliśmy do przedszkola schowaliśmy jeże w ogrodzie. Później Danka przeczytała dzieciom opowiadanie pt. „Jeże w ogrodzie”. Po historyjce przedszkolaki zaśpiewały piosenkę o jeżach i razem bawiliśmy się. Przedszkolaki pokolorowały rysunki, które im przynieśliśmy. Na zakończenie naszego spotkania poszliśmy do ogrodu szukać rodzinki jeży. Dzieci były bardzo zadowolone i z entuzjazmem szukały zwierzaków. Bardzo mi się podobało wyjście do przedszkola było fajnie.

tekst: Paulina Kowalska

Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w GALERII

Nasze stoisko - 2 czerwiec 2012 rok

New layer...
New layer...

31 maja o godzinie 18:00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży odbyło się otwarcie pokonkursowej wystawy:

JANUSZ KORCZAK - RZEŹBIARZ DZIECIĘCEJ DUSZY

I

DZIEŃ W KRÓLESTWIE KRÓLA MACIUSIA


W kategorii Warsztatów Terapii Zajęciowej nagrody otrzymali:

Pierwsze miejsce: Adam Roguski

Drugie miejsce: Piotr Sobkowski

Trzecie miejsce: Magdalena Kaczmarek

Wyróżnienie: Paulina Opara

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy brali udział w tym konkursie.


W dniach od 21 do 24 czerwca 2010 roku byliśmy na wycieczce w Zamościu.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej galerii.

 

dsc_1563

 

 
 20 czerwca 2010 roku w ośrodku wypoczynkowym w Zbyszewicach, w  godzinachod 12:00 do 18:00, odbył się kolejny już Piknik Integracyjny. Organizatorzy: Obywatelska Fundacja na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy w Chodzieży  oraz fima  "Komfort" z Budzynia zapewnili szereg atrakcji:
 
- pokazy Funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej,
- konkursy jazdy rowerowej zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji,
-przejażdżki łodziami motorowymi i pojazdami konnimi,
- zabawa przy muzyce.
 
 Główną atrakcją Pikniku był koncert znanej piosenkarki Majki Jeżowskiej.  
 
dsc_1302

Zapraszamy do galerii

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na jubileuszowych, Chodzieskich Targach Promocji, które odbęda się 5 czerwca, w sobotę,  na terenach przy Pływalni Delfin w Chodzieży. U nas znajdziecie nasze wytwory w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy także na wyprzedaż - wszystko w cenie od 1zł do 5zł.

Przykładowa grafikaPrzykładowa grafikaPrzykładowa grafika

 

Przykładowa grafikaPrzykładowa grafikaPrzykładowa grafika

 

Przykładowa grafikaPrzykładowa grafikaPrzykładowa grafika

 

Tegoroczny Piknik Integracyjny odbył się 7 czerwca, w niedzielę, w Zbyszewicach. W tym dniu pogoda nam niestety nie dopisała, nie przeszkodziła  nam jednak w dobrej zabawie. Już na początku ochotniczo ruszyliśmy do tańca a później mieliśmy okazję skorzystać z różnych atrakcji: przejechać się na motorze, wozem strażackim, bryczką czy też popłynąć motorówką. Dostaliśmy smaczny poczęstunek a imprezę na pewno można uznać za udaną.

Przykładowa grafika Przykładowa grafika

Jak co roku  mieliśmy swoje stoisko na Chodzieskich Targach  Promocji, które odbyły się 30 maja 2009 roku przy pływalni „Delfin”. Zorganizowaliśmy wyprzedaż naszych wytworów w bardzo atrakcyjnych cenach ( wszystko do 20zł ). Zainteresowanie było dosyć duże, szczególnie  na początku  imprezy.

 

          

W dniu 22 czerwca odbył się Piknik Integracyjny w Zbyszewicach. Na początku imprezy przemówiła  Pani Wanda Ślesińska, Prezes Obywatelskiej Fundacji na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy w Chodzieży. Chętne osoby mogły wziąć udział w konkursie śpiewania. Były różne atrakcje: kłady, które można było zobaczyć i chętni mogli się przejechać, wóz strażacki, motorówki, konie i bryczki. Jak co roku było pyszne jedzenie np.: placki, napoje, hamburgery i lody. Była fajna zabawa, na której przygrywał DJ z Szamocina.                                                      

                                                                            tekst: Krzysztof Tews

  

W dniach od 16 do 19 czerwca odbyła się warsztatowa wycieczka, tym razem  polsko – zagraniczna. Wyjechaliśmy   już  wcześnie rano, a po przybyciu do Karpacza zakwaterowaliśmy się  w ośrodku „ Sadyba”. Mieliśmy  tam wygodne warunki noclegowe a w pokojach znajdowały się  telewizory. Drugiego  dnia w Karpaczu zwiedzaliśmy: dziki wodospad,  zaporę,  Świątynię Wang, park miniatur, skocznie  narciarską oraz miasteczko kowbojskie „Western City”. Następnego dnia po śniadaniu  wybraliśmy się  do  Pragi, gdzie zobaczyliśmy: stare miasto, Most Karola,  Katedrę Św. Wita. Bardzo mi się podobało i było to dla mnie wielkie przeżycie bo pierwszy raz w życiu przekroczyłam granicę naszego kraju. Był też czas na kupienie pamiątek.

                                                                                            tekst: A.Kienic

Targi Promocji - 7 czerwca 2008 rok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ceramiczna praca pt.: "Gdzie jest Tata", autorstwa Jolanty Kowal, została nagrodzona na Wielkopolskim Konkursie Plastycznym "Sztuka Osób Niepełnosprawnych".  Konkurs został zorganizowany w ramach programu wsparcia inicjatyw na rzecz osób niepełnosprawnych. Praca ta została zakwalifikowana do V etapu  ogólnopolskiego. Joli gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Moja praca jest  refleksją nad życiem i rodziną. Dotyka problemu matki samotnie wychowującej dziecko.

                                                      Jolanta Kowal

 

 

 

 

 

 

 

 

Ceramiczna praca pt" Gdzie jest Tata"

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Dnia 06.06.2007r. odbyła się wystawa moich ceramicznych prac pt. "Trzy Światy z Jolą" oraz gościnna ekspozycja pracy z WTZ z Rzadkowa. Wystawę otworzyłyśmy Danusia i ja, a po otwarciu zaprosiłyśmy wszystkich gości na lampkę wina i na poczęstrunek: kawę i  rogaliki. Z powodów technicznych nie zostały wyświetlone dwa filmy animowane. Cieszę się, że przyjechała do mnie rodzina, oraz że dostałam dużo prezentów i kwaty. Jestem z siebie bardzo zadowolona, że odniosłam jakiś sukces w lepieniu w glinie.   Jola Kowal

 

Więcej zdjęć w naszej galerii.