Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Nasz Warsztat stara się pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują.
 
   19 listopada 2020 r. przekazaliśmy parce naszych uczestników Stowarzyszeniu Pieski Instytut Pomocy. Stowarzyszenie zbiera pieniądze na bazarku, z którego dochód zostanie przeznaczony dla potrzebujących psów, przebywających obecnie w domach tymczasowych i hotelach.
Zachęcamy Was do licytacji - zaglądajcie na bazarek, licytujcie a pieniążki zostaną przekazane na bardzo dobry i ważny cel.
 
Kochani Uczestnicy!
 
   Instruktorzy przygotowują dla Was kolejne pakiety do pracy w domach.
Pamiętajcie, że możecie łączyć się z nami przez czat wideo jeżeli macie problem z jakimś zadaniem. Instruktor, który danego dnia przygotował zadanie, wyjaśni je Wam i pomoże w wykonaniu. Możecie także dzwonić, pisać sms-y. Jesteśmy do Waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15.
Uczestnicy z pracowni komputerowej - oczywiście codziennie widzimy się na naszym grupowym czacie o godzinie 10:00 
   Dziękujemy za wszystkie pozdrowienia od Was i serdecznie Was ściskamy!
28 października 2020 rok
 
   W porozumieniu z przewodniczącą Samorządu WTZ, Pauliną Oparą, zakupiłyśmy z pieniędzy ze składek samorządowych znicze, które zaniosłyśmy na groby naszych zmarłych podopiecznych i pracowników.
   Mimo trudnej sytuacji epidemicznej łączymy się wszyscy myślami i wspominamy tych, których nie ma już wśród nas , ale którzy na zawsze pozostaną w naszych sercach - Elżbieta Smocikowska, Danuta Drzewiecka - Piechowiak.
   "Trudniej jest przeżywać ten czas w czasie epidemii Covid-19. Wszystko wygląda teraz inaczej" - Marcin Miklejewski.
   "Brakuje mi wielu bliskich, którzy już odeszli. Były to osoby sympatyczne i chętnie niosące pomoc. Najczęściej wspominam moich dziadków. W ten refleksyjny czas wspominam miłe chwile spędzone z nimi. U nich się wychowałam i spędziłam czas dzieciństwa" – Joanna Kienic.
Kochani Uczestnicy, drodzy Rodzice i Opiekunowie!
 
   Jak już wiecie od dzisiaj działalność naszego Warsztatu, decyzją Wojewody Wielkopolskiego i Pracodawcy, została zawieszona do odwołania. Sytuacja epidemiczna w naszym kraju niestety znacząco pogorszyła się.
   My się jednak nie poddajemy i rozpoczynamy terapię zdalną. Instruktorzy są do Waszej dyspozycji codziennie od 7:00 do 15:00.
Wykonujcie w domu prace, które otrzymaliście od swoich instruktorów.
   Obserwujcie naszą stronę na Facebooku oraz wiadomości w Messengerze - będą się tam także pojawiać nowe zadania dla Was.
   Uczestnicy z pracowni komputerowej - przypominam, codziennie o godzinie 10:00 widzimy się na czacie grupowym. Dzisiaj odbyła się pierwsza, udana próba.
Powstał także profil na Facebooku, utworzony przez naszych rehabilitantów:
 
Zachęcamy do kontaktowania się z Agatą Dumke i Wojciechem Chyrą.
 
Wszystkim Wam i Waszym Rodzinom życzymy dużo zdrowia. Dbajcie o siebie, uważajcie i jesteśmy w kontakcie!
 
UWAGA! Ważny komunikat!
 
Decyzją Wojewody Wielkopolskiego z dnia 23 października 2020 roku zawieszamy działalność naszego Warsztatu od dnia 26 października (poniedziałek) do odwołania.
22 października 2020 rok
 
   "Wykonałam dwie kartki urodzinowe w programie graficznym COREL DRW. Była to czasochłonna, ciężka praca. Ale efekty są tego warte" - Paulina Kowalska.
Praca z programem graficznym nie jest łatwym zadaniem. Jednak Paulina Kowalska, z pracowni komputerowej, lubi podejmować nowe i trudne wyzwania. Zaprojektowała kartkę urodzinową dla swojej mamy i swojego taty.
   Gratuluję umiejętności i cierpliwości w tym trudnym zadaniu - Elżbieta Smocikowska, instruktor z pracowni komputerowej.

12 października 2020 rok

Praktyki zawodowe w Warsztacie
 
   W związku z epidemią koronawirusa nie mamy możliwości odbywania praktyk zawodowych w różnych zakładach pracy. Na szczęście możemy je odbywać w naszym Warsztacie.
   "Składamy elementy metalowe - śrubki, dla firmy "Cerplast" z Oleśnicy. Codziennie, we wszystkich pracowniach, staramy się wykonać jak najwięcej kompletów, które później zostaną wykorzystane do montażu sprzętu AGD. Każdego dnia pracy dochodzimy do większej wprawy i staramy się wykonać więcej kompletów. Jest to praca fajna, motywująca, dająca satysfakcję z wykonanego zadania. Sprawdzamy się w niej" - Paulina Opara.
   "Jest to bardzo dobra praca, taka odprężająca. Jest także dobrym ćwiczeniem na koncentrację i skupienie uwagi. Daje każdemu możliwość odbycia praktyk zawodowych, ponieważ w czasie epidemii nie możemy jeździć do zakładów pracy. To bardzo dobry cel - wykonać dużo kompletów śrubek, które później zostaną użyte do montażu sprzętu AGD w firmie "Cerplast", z którą bardzo dobrze nam się współpracuje. Bardzo lubimy tę pracę, dla nas to także bardzo dobre ćwiczenie manualne - uczestnicy z pracowni komputerowej.
   Bardzo serdecznie dziękujemy firmie "Cerplast" za przywożenie śrubek do montażu sprzętu AGD. Nie możemy nigdzie wychodzić na praktyki z powodu Covid-19. Super, że pracę wykonujemy w Warsztacie. Układanie śrubek w komplety to łatwa praca - Hubert Skrzypczak z pracownią gospodarczo - uzawadawiającą.

1 października 2020 rok

   Wzięliśmy udział w akcji wysłania kartki urodzinowej dla chorego Wojtka, który obchodzi swoje 8. urodziny.
Wojtek bardzo lubi dostawać pocztówki i listy, jest też małym wojownikiem. Bardzo lubi zwierzęta, Roberta Lewandowskiego, Minionki i Batmana.
Mamy nadzieję, że szybko wróci do zdrowia, a nasze kartki sprawią Mu radość i pozwolą choć na chwilę oderwać się od trudnej codzienności

   30 września świętujemy Dzień Chłopaka. Dziewczyny złożyły naszym Panom życzenia i wręczyły prezenty.

   Życzymy wszystkim chłopakom wszystkiego najlepszego, uśmiechu na twarzy, spełnienia marzeń i dużo zdrowia.
I jeszcze specjalne życzenia od nieobecnej na Warsztacie Wiesławy Paprzyckiej.:
"Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka, dużo zdrowia i wiele uśmiechu na twarzy życzę naszym warsztatowym chłopakom".

29 września 2020 rok

   Nasz uczestnik, Marcin Miklejewski bierze udział w 18. już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH".
Organizatorem konkursu jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W tym roku konkurs odbywa się pod hasłem: "Tajemnica mojej wyobraźni".
   Marcin wykonał 3 prace, które zostały wysłane i wezmą udział w konkursie w kategoriach: rysunek i grafika oraz malarstwo i witraż. Wszyscy mocno trzymamy kciuki za Marcina!
"Cieszę, że mogę brać udział w konkursie. W swoje prace włożyłem dużo serca" - Marcin Miklejewski.

22.09. 2020r.

   Rano w Warsztacie wpadł mi do głowy fajny pomysł, żeby pożegnać lato. Poszliśmy więc na spacer dookoła jeziora Miejskiego: nasza instruktor Danusia, Ewa, Karol i ja. Podczas spaceru obserwowaliśmy przyrodę, słuchaliśmy śpiewu ptaków. Była piękna i słoneczna pogoda. Wygrzewaliśmy się na słońcu. Mamy nadzieję, że jeszcze pójdziemy na taki jesienny spacer - Jola Kowal.

 

   Dnia 23 września 2020 roku byliśmy na jesiennym spacerze z pracowniami: ogrodniczo - plastyczną i gospodarczo - uzawadawiającą. Było pięknie, jesiennie, słonecznie. Odpoczywaliśmy nad jeziorem Miejskim - Hubert Skrzypczak.
   W czasie spaceru oglądaliśmy piękne widoki nad jeziorem, ptactwo i kolorowe liście. Po spacerze czujesz się wypoczęty, zrelaksowany. W czasie spaceru mogliśmy sobie porozmawiać i miło spędzić czas. Lubię takie spacery - Cezary Janiszewski.
   W środę byliśmy na spacerze. Oglądałam pływające kaczki i poruszające się trzciny na jeziorze. Dopisała nam piękna pogoda. W czasie wędrówki mogłam porozmawiać z koleżankami i kolegami. Była słoneczna pogoda i fajnie się spacerowało - Kamelia Kramkowska.
   Podczas spaceru dopisała piękna pogoda. Udało mi się przejść połowę trasy dookoła jeziora Miejskiego. Towarzyszył mi dobry humor. Był czas na rozmowy. Podobało mi się molo, gdzie można było odpocząć oglądając piękny widok jeziora. Chciałabym by jeszcze długo była tak piękna pogoda - Magdalena Kaczmarek.
 
   24 września pracownie: rękodzielnicza, gospodarczo - uzawadawiająca oraz gospodarstwa domowego wybrały się na spacer w poszukiwaniu jesieni. Gdy spacerowaliśmy promenadą nad chodzieskim jeziorem udało nam się znaleźć kasztany oraz kolorowe liście, zrobiliśmy także piękne zdjęcia. Spacer uważam za udany - Joanna Kienic.
   Dzisiaj byliśmy na spacerze i szukaliśmy jesiennych liści. Spotkaliśmy naszą starą, dobrą znajomą. Mieliśmy też awarię - wybuchło koło w wózku! Ale był huk! Zbieraliśmy też kasztany - Joanna Kasperska.
   Była ładna pogoda i słoneczko nas grzało. Znaleźliśmy kasztany i liście, było super - Weronika Walczak.
14.09.2020r.
 
   W pracowni stolarskiej powstały domki dla pszczół murarek.
 
"Czy wiecie, że pszczoła murarka jest bardzo pożytecznym owadem? Wyróżnia się większą łagodnością oraz dużą intensywnością zapylania roślin. Dlatego warto murarce zapewnić dobre warunki do bytowania w naszym ogrodzie. Domki dla pszczół, które są dla nich schronieniem, najlepiej postawić w miejscach suchych i słonecznych. Domki nie mogą mieść styczności z deszczem czy nawet nadmierną wilgocią" – Paulina Kowalska.
   8 września 2020 roku poszliśmy pracowniami: ogrodniczo - plastyczną, rękodzielniczą i gospodarczo - uzawadawiającą na spacer na około jeziora Miejskiego w Chodzieży. Zrobiliśmy sobie zdjęcia. Pogoda dopisała i było ładnie. 10 września pracownie: ogrodniczo - plastyczna i gospodarczo - uzawadawiająca wybrały się na spacer na chodzieski stok narciarski. Bardzo tam mi się podobało - Paulina Opara.
Na spacerze było fajnie. Leżeliśmy na trawie. Widzieliśmy jezioro Miejskie z góry i "Chodzieżankę" - Cezary Janiszewski.

Po przerwie urlopowej, 19 sierpnia, wszyscy wróciliśmy do pracy do zajęć w swoich pracowniach, z zachowaniem reżimu sanitarnego związanego z epidemią Covid-19.

  W pracowni komputerowej Aleksandra uczy się obsługi trymera. Jest to precyzyjne urządzenie służące do przycinania papieru, kalki czy fotografii. Wykorzystujemy go do przycinania papieru, różnej gramatury, na różne formaty. Najbardziej przydaje się gdy wykonujemy: życzenia na kartki, zaproszenia na różne okazje i wizytówki, które zamieszczamy na wszystkich pracach powstałych w Warsztacie.
Aleksandrze całkiem dobrze idzie, trzeba jeszcze tylko trochę popracować nad precyzją i dokładnością.

   15 lipca 2020 roku byliśmy na spacerze w lesie. Zbieraliśmy szyszki, z których powstaną bożonarodzeniowe choinki, oraz kocanki - kwiaty dekoracyjne, które wykorzystamy do robienia bukietów. Wyjście bardzo nam się podobało - uczestnicy z pracowni gospodarczo - uzawadawiającej i ogrodniczo - plastycznej.

15 lipca, chwilę przed urlopem pracownie: ceramiczna i komputerowa postanowiły spędzić nad jeziorem Karczewnik. Pogoda i humory wszystkim dopisały. Bardzo miło było wymoczyć nogi w chłodnej wodzie, zaczerpnąć słońca i świeżego powietrza.

14 lipca 2020 roku nasza uczestniczka, Joanna Kasperska, obchodziła swoje 30. Urodziny!  

W tym szczególnym dniu życzymy Ci, aby trzecia dekada Twojego życia była szczęśliwa i pełna sukcesów. Ciesz się każdym dniem, nie przejmuj się drobnymi zmartwieniami i spełniaj swoje marzenia. Codziennie próbuj czegoś nowego  - niech zdrowie Ci na to wszystko pozwoli, a miłość nie opuszcza. 

Spotkanie Wigilijne w Restauracji "Prima" - 20 grudnia 2019 rok.


   "Czas szybko leci... Nasz Warsztat jest już po tradycyjnym Spotkaniu Opłatkowym, które odbyło się 20 grudnia w Restauracji "Prima" w Chodzieży. Na początku spotkania kilka słów powiedziała nasza pani kierownik Małgorzata Staszewska. Następnie wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Zaszczycili nas swoja obecnością goście: pan prezes Tomasz Bartkowiak i członek zarządu Fundacji pan Jan Kubacki. Z rąk pana prezesa odebraliśmy dyplomy za dobrze wykonywaną pracę oraz przestrzeganie obowiązków. Skosztowaliśmy też pysznych, wigilijnych potraw. Zostaliśmy także obdarowani upominkami. Spotkanie uważam za bardzo udane - Joanna Kienic.

   "Od czerwca do grudnia 2019 roku jeździliśmy do Piły do Zakładu Aktywności Zawodowej na praktyki. Uczyliśmy się korzystania z komunikacji PKP i PKS.
W praktykach uczestniczyli: Jolanta Kowal i Paulina Opara - w dziale krawieckim, Marcin Miklejewski, Przemysław Małachowski i Maciej Wyszomirski - w dziale porządkowym.
W dziale porządkowym wykonywaliśmy prace porządkowe na placach zabaw i boiskach - grabienie liści, pielenie chwastów, zamiatanie. Natomiast w dziale krawieckim wykonywałyśmy torby na zakupy" - Paulina Opara.

   "Grupa gospodarczo - uzawadawiająca jeździła na praktyki. Byłem w dziale porządkowym i pielęgnowaliśmy tereny zielone: zbieraliśmy śmieci, kopaliśmy, a moi koledzy Przemek i Maciej kosili trawniki i przycinali żywopłoty. Dziewczyny w dziale krawieckim przeciągały sznurki do toreb lnianych" - Marcin Miklejewski.


Opiekunem praktyk była Agnieszka Gałycz - Woźniak, instruktor w pracowni gospodarczo - uzawadawiającej. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

   9 grudnia odbyło się spotkanie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Restauracji „Prima” z reprezentantami grup działających na terenie Chodzieży na rzecz młodzieży. Zostałyśmy zaproszone jako reprezentantki uczestników naszego Warsztatu. Wszystkie grupy krótko opowiedziały o sobie, czym się zajmują i jakie mają plany działań. Byli to: Towarzystwo Miłośników Ziemi Chodzieskiej, Ochotnicza Straż Pożarna z Chodzieży, Fundacja Centrala Młodych, Związek Harcerstwa Polskiego, Fundacja Ukryte Marzenia i inni. Bardzo się cieszymy, że zostaliśmy zaproszeni. Było bardzo miło. Zapowiada się owocna współpraca - Paulina Kowalska, Jolanta Kowal, Danuta Drzewiecka-Piechowiak.

18. bożonarodzeniowa wystawa w sklepie "Arka" przeszła już do historii. Dziękujemy, że byliście z nami! 

   "Dnia 7 grudnia 2019 roku odbyła się nasza kolejna wystawa prac świątecznych, którą otworzyli: Wiesława Paprzycka i Maciej Wyszomirski. Głos zabrali także: Burmistrz Miasta Chodzieży Jacek Gursz, dyrektor Pilskiego Banku Żywności Stanisław Borecki, oraz nasza pani kierownik Małgorzata Staszewska i gospodarz spotkania Arek Zimny. Każdy miał do wykonania zadanie: oklejenie drewnianej bombki kolorowymi serwetkami. Jak to wykonać powiedziała nasza instruktor Agnieszka Mazur. Jak zawsze był poczęstunek, przyjechała także pizza z Pizzerii "Adwokacka". Kolędy śpiewał Krzysztof Koniarek. Wystawa była fajna i udana" - Jolanta Kowal.

  "Jak co roku wzięliśmy udział w świątecznej wystawie u Arka.Ozdabialiśmy drewniane bombki kolorowymi serwetkami z motywem bożonarodzeniowym. Atmosfera była bardzo pogodna i miła" - Przemysław Kaniewski.

   "3 grudnia 2019 roku duża grupa z naszego Warsztatu uczestniczyła w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w Chodzieskim Domu Kultury. Na scenie odbyły się występy dzieci i młodzieży. Imprezę rozpoczął pan starosta Mirosław Juraszek, który powiedział także kilka słów o naszym Warsztacie. Wyświetlono także film o funkcjonowaniu naszego Warsztatu. Było bardzo fajnie i miło. Podczas występów poruszone zostały różne tematy, między innymi o zachowaniu osób pełnosprawnych w stosunku do osób z niepełnosprawnościami, o segregacji śmieci i zdrowym odżywianiu" - Jolanta Kowal.

   "Na spotkaniu dominował temat niepełnosprawności. Byli zaproszeni goście z przedszkoli i ze szkół. Oglądaliśmy występy dzieci i młodzieży - niektórzy śpiewali a jeszcze inni tańczyli. Pan grał także na fortepianie. Występy były różnorodne i bardzo mi się podobały" - Marcin Miklejewski.

   "Bardzo mi się podobała wczorajsza impreza. Pokazano nasz film i były ciekawe występy dzieci z przedszkoli i ze szkół" - Paulina Kowalska.

 

   "W piątek i w sobotę ( 29 i 30 listopada 2019r. ) po raz pierwszy brałam udział w zbiórce żywności dla osób biednych i samotnych. Rozdawałam ulotki i zachęcałam do kupowania produktów żywnościowych w sklepie "Tesco" i w "Biedronce". Bardzo mi się podobało" - Agnieszka Troszczyńska.

   "Brałem udział w zbiórce żywności dla osób potrzebujących pomocy. Wrzucając produkty do naszego koszyka ludzie byli bardzo hojni i solidarni, potrafili dzielić się z innymi. Nie spodziewaliśmy się, że uda nam się aż tak dużo zebrać. Należy pomagać innym, to słuszny i dobry cel ponieważ każdy zasługuje na piękne święta" - Przemysław Kaniewski.

   "Uczestniczyłam w zbiórce żywności w markecie "Lidl". Bardzo mnie zaskoczyło, że tak dużo ludzi dzieliło się swoją żywnością. Ludzie mają jednak dobre serca. Bardzo wszystkim dziękujemy za włączenie się do naszej akcji" -Paulina Kowalska.

W zbiórce pomogły nam wolontariuszki z I Liceum Ogólnokształcącego im. św. Barbary w Chodzieży - serdecznie dziękujemy!

W niedzielę już po raz 11. spotkaliśmy się na chodzieskim Rynku na spotkaniu świątecznym "W ŚWIĘTA RAZEM".

    "Na Wigilii na Rynku było dużo ludzi, którzy kupowali różne upominki na gwiazdkę. Był Mikołaj, z którym można było zrobić sobie zdjęcie, była tez straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Bardzo mi się podobało" - Cezary Janiszewski.

    "Jak co roku na chodzieskim Rynku odbyła się Wigilia. Był duży namiot, w którym dzieci przedstawiły jasełka. Był też renifer, sanie i Gwiazdor.Byłam z mamą i jadłam pierogi z kapustą i ryby. Mieliśmy stoisko z naszymi pracami. Bardzo mi się podobało" - Ewa Kanty.

    "16.12. 2018r. na chodzieskim Rynku, jak co roku, odbyła się Wigilia. Były stoiska, nasze też mieliśmy. Mogliśmy coś sobie kupić na święta np.: choinkę czy różne inne ozdoby. Ja mam u siebie w pokoju śliczną choinkę. Były świąteczne piosenki i widziałam renifera. Ale fajnie było!" - Joanna Kasperska.

14 grudnia spotkaliśmy się z nadkomisarz Elżbietą Żulewską na szkoleniu dotyczącym naszego bezpieczeństwa.

        "Pani nadkomisarz opowiadała nam o bezpieczeństwie: na ulicy, w domu i najbliższym otoczeniu i w sieci. Należy uważać kogo wpuszczamy do domu. Nigdy nie należy zostawiać otwartych drzwi, ponieważ złodziej może wejść i nas okraść. Na koniec spotkania pani Elżbieta złożyła nam życzenia świąteczne" - Cezary Janiszewski.

        "Na sali w Spółdzielni Mieszkaniowej w Chodzieży odbyło się spotkanie z panią policjantką Elżbietą Żulewską. Dotyczyło naszego bezpieczeństwa. Pani ostrzegała nas przed różnymi rodzajami oszustw, np. na wnuczka. Mówiła o bezpieczeństwie na drodze pieszych, kierowców i rowerzystów. Jadąc rowerem trzeba założyć kamizelkę odblaskową lub mieć odblaski. Na koniec spotkania każdy z nas dostał opaskę odblaskową na rękę. A na zakończeniu powiedziała kilka słów o dopalaczach" - Ewa Kanty.

       "Spotkanie było o bezpieczeństwie na ulicy, w domu i w sieci. Dowiedzieliśmy się o różnych metodach oszustw. Dowiedziałam się, że osoby nieletnie nie mogą kupować i puszczać petard i fajerwerków, a także jak się należy bezpiecznie z nimi obchodzić" - Joanna Kasperska.

         "W sobotę, 8 grudnia, odbyła się wystawa u pana Arka Zimnego w sklepie. Były na tej wystawie nasze prace, które można było kupić. Podczas imprezy robiliśmy z wełny pomponiki. Nasza instruktorka wszystko filmowała. Przemawiali nasi koledzy i koleżanka: Ewa Kanty, Adrian Szajowski i Maciej Wyszomirski. Placki mi tak smakowały i mandarynki też. Słuchaliśmy świątecznych piosenek i kolęd, było czuć ten klimat świąteczny. Moja mama dawała radę z robieniem pomponów, kupiła nawet świąteczne kartki, żeby je wysłać rodzinie i znajomym. A ja byłam taka szczęśliwa bo zobaczyłam moją najlepszą przyjaciółkę Kasię Skrzypczak, która była chora, ale wyzdrowiała. Głównym motywem podczas wystawy była wiklina. Przyjechały panie z Nowego Tomyśla i przywiozły wiklinowe kosze i choinki. Była też duża choinka zrobiona z drewna przez pana Andrzeja Pływaczyka, naszego stolarza. Ozdabialiśmy ją naszymi pomponami i później zawieziemy do Domu Pomocy Społecznej w Chodzieży"- Joanna Kasperska.

      "8 grudnia odbyła się wystawa u pana Arka w sklepie. Wszyscy pracowaliśmy nad choinkami z wikliny, ozdabialiśmy je. Był też poczęstunek: grzaniec, ciasteczka i pizza" - Adrian Szajowski.

     "Byłem na wystawie u pana Arka w sklepie. Robiłem pomponika z wełny, owijałem wełnę na kółeczka i potem przecinałem nożyczkami. Zrobione pompony wieszałem na choince. Były śpiewane kolędy, ludzie kupowali nasze prace. Były tez kosze wiklinowe i choinki z wikliny, które ozdabialiśmy. Jadłem placek, piłem grzańca, było fajnie, podobało mi się" - Cezary Janiszewski.

     "Otwierałam wystawę u pana Arka razem z Maciejem Wyszomirskim i Adrianem Szajowskim. Robiliśmy pompony na choinkę. Przyjechały panie z Nowego Tomyśla z koszykami wiklinowymi i choinkami z wikliny. Każdy mógł wziąć taką choinkę do domu. Była tez duża choinka zrobiona w stolarni, którą podarujemy do Domu Pomocy Społecznej w Chodzieży. Były ciastka, cukierki i placki, smakowały mi mandarynki. Było bardzo ładnie, podobało mi się" - Ewa Kanty.

Spotkanie integracyjne w Przedszkolu im. Szewczyka Dratewki w Chodzieży, grupa "Mrówki".

      "Spotkaliśmy się 3 grudnia i najpierw się wszyscy przedstawiliśmy. Później czytałam informacje o sobie i o stopniach niepełnosprawności. Następnie czytaliśmy dzieciom bajkę pt.: "Pani Zima" i zadawaliśmy pytania na jej temat. Czytałam jak powstaje w chmurach śnieg oraz wiersz o bałwanie. Później dzieci kolorowały kolorowanki o zimie. Na zakończenie wszyscy bawiliśmy się przy muzyce" - Jolanta Kowal, Ewa Kanty.


     "Czytaliśmy bajkę o pani zimie i pytaliśmy dzieci o czym była ta bajka, co się w niej działo. Siedzieliśmy z dziećmi i pomagaliśmy im rysować. Była muzyka, utworzyliśmy koło. Chwilę później pożegnaliśmy się. Było w porządku" - Adrian Szajowski.

1 grudnia wzięliśmy udział w Międzynarodowym Dniu Osób z Niepełnosprawnościami, który zorganizowała Agnieszka Kowalska, Miejski Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych. Gratulujemy!

    "W sobotę byłem w Chodzieskim Domu Kultury, gdzie odbyły się występy. Było fajnie, podobało mi się. Występowały dzieci i były śpiewane piosenki o miłości. Był tort śmietankowy, Ela robiła zdjęcia. Na torcie były zapalone świece. Wszyscy wykonawcy dostali upominki. Był też film pt.: "Cyrk motyli", w którym występował aktor bez rąk i nóg i skoczył z wysoka do wody" - Cezary Janiszewski.


    "Było przedstawienie, w którym dzieci śpiewały piosenki o jesieni. Było tez przedstawienie o Królewnie Śnieżce. Na imprezie podobało mi się, było bardzo ładnie. Obejrzeliśmy też film pt.: "Cyrk motyli". Na końcu dzieci dostały upominki - Ewa Kanty.


     „W sobotę 1 grudnia w Chodzieskim Domu Kultury odbył się Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Były występy artystyczne, przedstawienie pt.: „Królewna Śnieżka”. Na tej imprezie spotkałam dwie moje koleżanki ze Stowarzyszenia Widoki. Chłopak śpiewał piosenkę Andrzeja Zauchy a jedna dziewczyna wykonała utwór Hanny Banaszak. Jeszcze był film o motylach. Później wjechał tort a kolejka do niego była ogromna. Nawet była nasza ukochana instruktorka Elżbieta Smocikowska. A my z tatą siedzieliśmy obok Huberta, naprawdę mi się podobało” - Joanna Kasperska.

        W niedzielę, 17 grudnia 2017r., zorganizowano dla mieszkańców Chodzieży i okolic Spotkanie Wigilijne na Rynku pt.: "W Święta Razem". W imprezie uczestniczył także nasz Warsztat wystawiając na stoisku prace na Boże Narodzenie. Nasze stoisko cieszyło się dużym powodzeniem wśród odwiedzających. Swoje stoiska miały także szkoły, przedszkola i różne organizacje. Na Wigilii można było zjeść słodycze, barszcz, pierogi czy ryby smażone. Ogólnie było głośno i gwarnie - Wiesława Paprzycka.

       Nasze prace cieszyły się wielkim zainteresowaniem, były bardzo ładne. Wigilia na Rynku była miła, radosna i dobrze zorganizowana. Można było odwiedzić różne stoiska i kupić ładne upominki na zbliżające się Święta - Przemysław Kaniewski.

 

14 grudnia 2017 roku odbyła się nasza Warsztatowa Wigilia.

    14 grudnia w czwartek, o godzinie 10:30 odbyło się w naszym warsztacie tradycyjne spotkanie opłatkowe, dzięki któremu mogliśmy poczuć już powoli atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Na to wydarzenie przybyli również zaproszeni goście – pan burmistrz Jacek Gursz i pan starosta Mirosław Juraszek oraz pan prezes i członkowie naszej Fundacji. Będę bardzo miło wspominać to spotkanie. Na wstępie imprezy zaprezentowaliśmy krótką część wokalną, następnie kilka słów powiedziała nasza pani kierownik Małgorzata Staszewska. Najważniejsze jest jednak to, że właśnie w takich momentach  możemy wspólnie usiąść przy wigilijnym stole i nie tylko skosztować wigilijnych potraw, ale i przełamać się opłatkiem i poczuć się jak jedna rodzina. Oczywiście był też sympatyczny moment, kiedy to zostaliśmy obdarowani prezentami -Joanna Kienic.

     7 grudnia 2017 pojechaliśmy na spotkanie integracyjne do przedszkola "Mali Odkrywcy". Pokazaliśmy dzieciom swoje prace. Jola pokazała poszewkę na poduszkę, ja pokazałem swoje rysunki, a Wiesia opowiadała o swoich podróżach, np. do Egiptu. Potem poszliśmy do stołu na zajęcia plastyczne - dekorowanie torebek na prezenty. Były też tańce w rytmie muzyki zespołu Arka Noego - Marcin Miklejewski.

    Spotkanie z dziećmi bardzo mi się podobało. Najpierw się przedstawiliśmy i opowiedzieliśmy o swoich zainteresowaniach, a potem odbyły się zajęcia plastyczne. Po zajęciach poczęstowaliśmy dzieci cukierkami. Pani dyrektor podziękowała nam za wizytę i oprowadziła po całym przedszkolu. Fajnie jest spotkać się z dziećmi. Takie spotkanie bardzo dobrze wpływa na człowieka. Nie myśli się wtedy o swoim wieku, a wspomina czasy kiedy było się dzieckiem - Jola Kowal.

     W przedszkolu pracowaliśmy z przedszkolakami nad obrazkami na torby. W sali było dużo zabawek. Przeczytaliśmy książkę i pośpiewaliśmy sobie - Adrian Szajowski.

4 grudnia 2017r. gościliśmy w naszym Warsztacie dzieci z Niepublicznego Przedszkola im. Szewczyka Dratewki w Chodzieży. Najpierw pokazaliśmy dzieciom nasze pracownie:

- stolarską, w której robimy różne rzeczy z drewna, np. choinki, anioły, ramki, 
- ceramiczną, w której lepimy z gliny anioły, mikołaje, bałwanki itp.,
- ogrodniczo - plastyczną, gdzie malujemy na szkle wzory bożonarodzeniowe, czy robimy choinki z szyszek, 
- rękodzielniczą, gdzie szyjemy różne ozdoby choinkowe, czy haftujemy obrazki,
- komputerową, w której piszemy artykuły na stronę internetową, stronę na Facebooku i do naszej gazetki, także robimy życzenia na kartki i wizytówki.

Potem dzieci poszły na stołówkę, gdzie miały zajęcia plastyczne polegające na dekorowaniu torebek na prezenty -Marcin Miklejewski.

2 grudnia 2017 roku, w sobotę, o godzinie 15:00 w sklepie "Arka" w Chodzieży, już po raz szesnasty otworzyliśmy wystawę naszych prac bożonarodzeniowych.

 

18 grudnia 2016 roku uczestniczyliśmy w Spotkaniu Wigilijnym na chodzieskim Rynku. Stoisko z naszymi pracami cieszyło się dużym zainteresowaniem.

"W niedzielę byłam w Chodzieży na Rynku. Mieliśmy wystawione nasze prace na sprzedaż, ludzie przychodzili i je kupowali. Ja roznosiłam ulotki i rozdawałam cukierki. Byłam zobaczyć także inne stoiska. Bardzo mi się podobało i niedzielę uważam za udaną" - Paulina Opara.

Dnia 7 grudnia 2016 roku w Chodzieskim Domu Kultury odbył się Jubileusz 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chodzieży. W tym dniu wybrani uczestnicy z WTZ wzięli udział w imprezie, byłam też i ja. Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji zdjęć przedstawiających historię biblioteki. W przerwach między zdjęciami śpiewała różne piosenki pani Estera Naczyk, a na fortepianie grał pan Cezary Górski. Po prezentacji pani dyrektor biblioteki Dorota Grewling składała podziękowania wszystkim osobom i instytucjom wspierającym bibliotekę. Na końcu goście na ręce pani dyrektor składali kwiaty, prezenty, gratulacje i życzenia. Impreza bardzo mi się podobała. Dostałam piękny kalendarz, w którym jest moje zdjęcie jak czytam książkę - Paulina Kowalska.

Wczoraj byliśmy w Chodzieskim Domu Kultury na 70. Urodzinach Biblioteki im. Stefana Michalskiego. Była prezentacja o tym, jak powstała biblioteka. Pewien pan grał na pianinie i pewna pani śpiewała. Był też prawdziwy burmistrz. Wręczane były nagrody, był też tort. Każdy dostał pamiątkowy upominek - kalendarz ze zdjęciami czytelników. Była to udana impreza - Adrian Szajowski.

6 grudnia 2016 roku uczestnicy naszego Warsztatu przekazali upominki mikołajkowe dzieciom przebywającym na oddziale dziecięcym Szpitala Powiatowego w Chodzieży. Była to kontynuacja działań rozpoczętych podczas wystawy prac bożonarodzeniowych naszych uczestników w sklepie "Arka"w Chodzieży.

3 grudnia 2016r., w sobotę, spotkaliśmy sie już po raz 15., aby otworzyć naszą bożonarodzeniową wystawę w sklepie "Arka" w Chodzieży. W tym roku podczas wystawy zdobiliśmy torebki na prezenty. Najpiękniejsze trafią wraz z prezentami na oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego w Chodzieży.

Nie byłoby naszej wystawy, gdyby nie wielkie serce Arkadiusza Zimnego, naszego wieloletniego Przyjaciela, któremu podziękowania złożyła kierownik Małgorzata Staszewska. Serdecznie dziekujemy także wszystkim osobom, sponsorom, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniają się do uświetnienia tej niezwykłej imprezy.

W niedzielę, 20 grudnia 2015r., już kolejny raz uczestniczyliśmy w miejskiej Wigilii na chodzieskim Rynku "W Święta Razem". Na naszym stoisku znalazły się bożonarodzeniowe rękodzieła, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dziękujemy wszystkim, którzy kupując nasze rękodzieła, wsparli nasz Warsztat.


Bardzo miło jest nam poinformować, że wygraliśmy konkurs na najlepszy profil społecznościowy prowadzony przez warsztaty terapii zajęciowej w naszym kraju.
Cieszymy się, że nasz wysiłek został doceniony i oczywiście dziękujemy, że jesteście z nami na naszym facebookowym profilu :-)

Konkurs został ogłoszony kilka miesięcy temu przez Magazyn Ośrodków Terapii Zajęciowej "Wótezet".

Więcej informacji w najnowszym numerze tego magazynu.


17 grudnia zasiedliśmy do wspólnego, świątecznego stołu, aby razem śpiewać kolędy, łamać się opłatkiem składając sobie życzenia i jeść tradycyjne potrawy wigilijne.

Troje uczestników naszego Warsztatu 10 grudnia 2015r. zakończyło trening umiejętności zawodowych, który przez pół roku odbywali w Restauracji - Hotelu "Gościna" w Podaninie. Gratulujemy Annie Sass, Cezaremu Janiszewskiemu, Hubertowi Ksieżniakiewiczowi, oraz ich opiekunce Danucie Drzewieckiej-Piechowiak.



5 grudnia 2015 roku o godzinie 15:00, tradycyjnie jak co roku, odbyło się otwarcie wystawy prac bożonarodzeniowych  wykonanych w naszym Warsztacie. Wystawa znajduje się w sklepie "Arka w Chodzieży, ul. Reymonta.

Zachęcamy do kupowania naszych rękodzieł, niech ozdobią Wasze domy i staną się wyjątkowymi upominkami dla Waszych bliskich.

Tegoroczną wystawę otworzyła Wiesława Paprzycka i Marcin Miklejewski - uczestnicy naszego Warsztatu, oraz gospodarz spotkania i właściciel sklepu Arkadiusz Zimny. Kilka słów powiedział także chodzieski starosta Julian Hermaszczuk. O procesie powstawania prac ceramicznych opowiedziała uczestniczka z pracowni ceramicznej Jolanta Kowal.
W tym roku podczas wystawy zdobiliśmy świąteczne pierniki, przy śpiewie kolęd w wykonaniu Krzysztofa Koniarka.
Wszystkim gościom dziękujemy za wspólne, niezwykłe spotkanie.

 

4 grudnia odwiedzili nas podopieczni z chodzieskiego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Mogli się bliżej przyjrzeć jak wygląda terapia zajęciowa w naszych pracowniach i spróbować swoich sił w zdobieniu pierników, robieniu świątecznych stroików, czy wykonywaniu elementów drewnianych.

 


Podajmy sobie ręce, złóżmy sobie życzenia,

opłatkiem się podzielmy, niech spełnią się marzenia!

A.Troszczyńska

21 grudnia 2014 roku po raz kolejny wzięliśmy udział w spotkaniu wigilijnym na chodzieskim Rynku.Wśród wielu atrakcji znajdowało się również stoisko z naszymi pracami świątecznymi.

Gratulujemy naszym uczestnikom: Weronice Walczak, Paulinie Opara i Piotrowi Sobkowskiemu, którzy 18 grudnia pomyślnie zdali egzamin i zakończyli trening umiejętności zawodowych w Hotelu - Restauracji "Gościna" w Podaninie.