Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Spotkanie ze stomatologiem

   04.10.2021r odwiedziła nas pani stomatolog. To lekarz, który leczy zęby. Pani dentystka zaprezentowała jak się boruje zęby, gdy są dziury. Pokazała też, że trzeba czyścić je ostrożnie pastą ze szczoteczką. Jeśli trzeba jakiś wyrwać to nie ma wyboru, gdy dziura przetrawiła ząb, albo jest zapalenie dziąsła. Trzeba do dentysty n chodzić co pół roku. Spotkanie było udane -Adrian Szajowski.
4 października odwiedziła nas pani stomatolog, mama naszego uczestnika Macieja Wyszomirskiego. Powiedziała jak dbać o jamę ustną oraz opowiedziała o zawodzie: stomatolog. Spotkanie było super, dziękujemy-Julita Kwiatkowska.
   Dzisiaj mieliśmy spotkanie z panią stomatolog, którą jest mama naszego kolegi Macieja. Opowiadała nam jak prawidłowo czyścić zęby żeby się nie psuły. Bardzo mi się na tym spotkaniu podobało -Joanna Kasperska.
   Pani dentystka opowiadała nam jak dbać o zęby, je czyścić trzy razy dziennie. Co pół roku trzeba chodzić na kontrolę. Mogliśmy spróbować prawidłowo myć zęby na sztucznej szczęce. Na końcu dostaliśmy lizaki, ulotkę i pastę do zębów. To było ciekawe spotkanie-Agnieszka Troszczyńska.
   Pani stomatolog opowiadała nam o swoim życiu. Później o różnych chorobach zębów i jak przebiega ich leczenie. Mówiła czego należy unikać, nie jeść, żeby mieć zdrowe zęby i jak je prawidłowo myć. Pod koniec spotkania mogliśmy zadawać pytania o higienie jamy ustnej. Wszyscy dostaliśmy także małe upominki: lizaki, pastę i ulotkę o higienie jamy ustnej - Jolanta Kowal.
    Pani stomatolog opowiadała jak dbać o zęby, jakie używać pasty i szczoteczki. Opowiadała co robić gdy krwawią dziąsła i gdy mamy kamień na zębach. Można też używać nici dentystycznych. Warto dbać o zęby i je myć. Spotkanie bardzo mi się podobało – Paulina Opara.
    Bardzo podobało mi się spotkanie z panią stomatolog. Pani mówiła o tym jak dbać o zęby i dziąsła, i żeby po jedzeniu jabłka umyć zęby. Pamiętać że, kawa może uszkodzić szkliwo - Adam Roguski.
Bardzo miło było dzisiaj na spotkaniu ze stomatologiem. Chętnie sobie przypomniałam ,jak dbać o zęby i dziąsła. Miałam też okazję spróbować, jak je prawidłowo szczotkować na specjalnym modelu. Ale również dowiedziałam się jakich środków używać do higieny jamy ustnej. Spotkanie uważam za pożyteczne -Asia Kienic.
Podobało mi się spotkanie z lekarzem stomatologiem. Dowiedziałem się o różnych ciekawych informacji: jak dbać o zęby i chorobach jamy ustnej. Pani pokazała nam, jak prawidłowo szczotkować zęby. Na koniec dostaliśmy zdrowe lizaki z ksylitolem i witaminami, ulotki i próbki past do zębów -Maciej Wyszomirski.

WARSZTATOWE WIEŚCI

"WARSZTATOWE WIEŚCI" to nasza gazetka, która jest wydawana co dwa miesiące. Tworzą ją wszyscy uczestnicy naszego Warsztatu, a redagują i składają uczestnicy z pracowni komputerowej.

Opiekunowie: E.Smocikowska, D.Drzewiecka – Piechowiak, J.Ziegenhagen.

Przekaż 1% podatku

Obywatelska Fundacja na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy w Chodzieży posiada status organizacji pożytku publicznego (KRS 35984).Oznacza to, że przy rozliczeniu się z podatku dochodowego możecie Państwo przeznaczyć 1% podatku na rzecz naszej Fundacji. Ułatwi to nam realizacje działań, a naszym podopiecznym da szansę godnego życia.

Numer Konta: 61 1090 1317 0000 0000 3100 0261