Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

"Kierować każdy może" po raz trzeci!

   Dnia 20 sierpnia 2021 roku o godzinie 9:30 w naszym warsztacie odbyły się zajęcia praktycznie z poznawania przepisów ruchu drogowego. Prowadził je dla nas instruktor nauki jazdy Pan Grzegorz. Mieliśmy okazje poznać różne znaki drogowe i dowiedzieć się do czego one służą oraz poznać zasady poruszania się na drogach. Żeby nam nie było nudno, to spotkanie było też przeplatane barwnymi wierszykami na temat jazdy, które opowiadał nam Pan instruktor, a my próbowaliśmy się ich nauczyć. W drugiej części zajęć każdy z nas mógł spróbować swoich sił w prowadzeniu samochodu, przystosowanego dla osoby niepełnosprawnej. Była to dla nas wielka frajda i super doświadczenie. Ja również odebrałam zajęcia pozytywnie i czułam się świetnie. Brałam w nich udział już 3 raz. Spotkanie uważam za bardzo udane - Joanna Kienic.
   20 sierpnia 2021 rok przyjechali do nas panowie z Tarnowa. Pan Grzegorz opowiedział nam o bezpieczeństwie drogowym, jak zachować się na ulicy i jak poprawnie przechodzić na pasach. Nauczyliśmy się wierszy o bezpieczeństwie. Potem każdy mógł przejechać się samochodem i poczuć się jak kierowca za kierownicą. Bardzo mi się podobało, było fajnie jeździć samochodem. Jechałam już trzeci raz- Paulina Opara.
   W piątek każdy mógł kierować samochodem i wykazać się swoimi umiejętnościami. Dla wszystkich była to wielka radość, ale też odwaga. Trzeba było wykazać się refleksem i pewnością siebie. W prowadzeniu samochodu pomagał pan instruktor. Jeździliśmy na placu koło warsztatu. Na samym początku przypomnieliśmy sobie przepisy ruchu drogowego. Znajomość znaków drogowych jest bardzo ważna – Przemysław Kaniewski.
   Podobało mi się kierowanie samochodem i chętnie pojechałabym jeszcze raz. Panowie przypomnieli nam także przepisy ruchu drogowego, żebyśmy właściwie przechodzili przez ulicę -Katarzyna Skrzypczak.
Bardzo podobało mi się kierowanie samochodem. Podczas spotkania nauczyłam się wielu ciekawych rzeczy dotyczących bezpieczeństwa - Ewa Kanty.
   20 sierpnia o godzinie 10:00 odbyło się spotkanie o przepisach drogowych. Przez moment, gdy prowadziłam samochód, poczułam się jak prawdziwy kierowca. Bardzo mi się podobało to spotkanie - Agnieszka Troszczyńska.
   Wzięliśmy udział w warsztacie nauki jazdy samochodem. Mieliśmy okazję zapoznać się z przepisami o ruchu drogowym. Przypomnieliśmy sobie znaki oraz jak się zachować podczas przechodzenia przez ulicę. Pan instruktor nauki jazdy opowiadał nam różne zagadki o ruchu drogowym. Było fajnie i zabawnie. A na koniec przejechaliśmy się samochodem. Chciałbym mieć prawd jazdy - Gracjan Walczak.

   20 sierpnia odbyły  się zajęcia z przepisów  ruchu  drogowego. Bardzo nam się te zajęcia podobały. Przypomnieliśmy  sobie znaki drogowe oraz jak prawidłowo poruszać  się po chodniku i przechodzić przez jezdnię. Później każdy z uczestników mógł kierować samochodem. To było super przeżycie. Jazda samochodem to nie  taka łatwa sprawa, jak nam się wydaje. Trzeba mieć refleks. Kierowca musi być bardzo skoncentrowany na drodze i znać przepisy. Chwila nieuwagi i można  spowodować wypadek  a nawet zginąć – Jolanta Kowal.

WARSZTATOWE WIEŚCI

"WARSZTATOWE WIEŚCI" to nasza gazetka, która jest wydawana co dwa miesiące. Tworzą ją wszyscy uczestnicy naszego Warsztatu, a redagują i składają uczestnicy z pracowni komputerowej.

Opiekunowie: E.Smocikowska, D.Drzewiecka – Piechowiak, J.Ziegenhagen.

Przekaż 1% podatku

Obywatelska Fundacja na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy w Chodzieży posiada status organizacji pożytku publicznego (KRS 35984).Oznacza to, że przy rozliczeniu się z podatku dochodowego możecie Państwo przeznaczyć 1% podatku na rzecz naszej Fundacji. Ułatwi to nam realizacje działań, a naszym podopiecznym da szansę godnego życia.

Numer Konta: 61 1090 1317 0000 0000 3100 0261