Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Wycieczka do Łodzi

   "Tegoroczna wycieczka odbyła się w dniach 18 - 19 czerwca. Pani przewodnik opowiadała nam historię Łodzi. Następnie zwiedziliśmy dworzec PKP, Planetarium i Muzeum Kinematografii. Najbardziej podobało mi się w Planetarium, gdzie pan opowiadał nam o niebie, gwiazdach i galaktykach. W tle płynęła relaksacyjna muzyka. W muzeum mogliśmy zobaczyć różne przyrządy do projekcji filmów animowanych i innych. Znajdowały się tam także postacie z różnych bajek z naszego dzieciństwa, akurat były to moje ulubione bajki. Na drugi dzień pojechaliśmy do Borysewa do Zoo Safari. Najpierw jechaliśmy kolejką, a później był czas wolny i można było oglądać zwierzęta podczas karmienia. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Parku Makiet Mikroskala w Koninie. Wycieczka była udana i ciekawa" - Jola Kowal.

   "W Planetarium pan opowiadał nam o gwieździe polarnej i różnych galaktykach. W Muzeum Kinematografii pani przewodnik opowiadała jak kręcono bajki: "Muminki", "Bolek i Lolek", "Miś Uszatek" i inne. W Zoo Safari widziałam zwierzęta: żyrafy, lwy, małpy, aligatory, zebry, wielbłądy. Na wycieczce bardzo mi się podobało, pogoda dopisała i był to udany wyjazd" - Paulina Opara.

   „Fajnie było w hotelu. Najbardziej podobało mi się wieczorne wyjście na ulicę Piotrkowską w Łodzi oraz powrót autobusem miejskim. Mogliśmy sobie usiąść i wypić kawę czy zjeść lody. W Łodzi byliśmy jeszcze na Dworcu PKP gdzie były ruchome schody, w Planetarium i w Muzeum Kinematografii. Bardzo podobały mi się kamery filmowe. Drugiego dnia zapakowaliśmy się do autobusu i pojechaliśmy do Zoo Safari w Borysewie. Przejechaliśmy się ciuchcią i oglądaliśmy zwierzęta. Wycieczka była fajna” – Piotr Maćkowiak.

   „18 i 19 czerwca 2019r. pojechaliśmy całą naszą grupą do Łodzi. Zwiedziliśmy dworzec, gdzie jechaliśmy ruchomymi schodami, a także Muzeum Kinematografii. Najbardziej podobał mi się pokoik Misia Uszatka. Wieczorem był spacer ulicą Piotrkowską i można było kupić pamiątki. Drugiego dnia pojechaliśmy do Uniejowa na pyszny obiad a wcześniej do zoo. Po tym zoo jeździliśmy kolejką i widzieliśmy poszczególne zwierzęta: białe lwy , tygrysy, małpy żyrafę, papugę, strusia, krokodyla, fokę, konie. Pierwszy raz widziałam taką żyrafę. Było super na tej wycieczce, było wesoło” - Joanna Kasperska, Anna Sass.

   "Najbardziej na wycieczce podobała mi się najdłuższa ulica w Łodzi - Piotrkowska. W zoo najbardziej podobały mi się lwy, tygrysy i małpy" - Marcin Miklejewski.

   "Mieliśmy ładną pogodę. Najpierw zwiedzaliśmy dworzec kolejowy, zabytki architektoniczne dawnych fabryk. Później byliśmy w Planetarium i Muzeum Kinematografii. W muzeum kinematografii zobaczyliśmy różne rekwizyty i urządzenia do wyświetlania i produkcji filmów oraz bajek ( projektory i kamery ). Potem pojechaliśmy do hotelu zakwaterować się i zjeść obiadokolację. Na koniec pojechaliśmy naszym autokarem na ulicę Piotrkowską. Drugiego dnia pojechaliśmy do zoo Safari w Borysewie, jeździliśmy kolejką i oglądaliśmy różne zwierzęta. Po drodze pojechaliśmy na obiad. Pod koniec wycieczki zobaczyliśmy Park Miniatur w Koninie. Byliśmy w domu o godz. 19:00. Najbardziej podobały mi się makiety Star Wars i z gry Word of tanks. Moje wrażenia z wycieczki są pozytywne" - Maciej Wyszomirski.

   "Znowu za nami kolejna tak wyczekiwana przez nas wycieczka. Tym razem wybraliśmy się do Łodzi i okolic. A dokładniej: Łódź,  Konin i Borysewo. Nocowaliśmy  w hotelu Boss w Łodzi. Pierwszego dnia  naszej  wycieczki zwiedziliśmy Muzeum Kinematografii, dworzec PKP, byliśmy też na pokazie gwiazd w Planetarium. A wieczorem pojechaliśmy zorganizowaną grupą na spacer na ulicę Piotrkowską. Jest to najdłuższa ulica w Polsce. Tak nam minął pierwszy dzień naszego zwiedzania. Drugiego dnia, niestety już w drodze powrotnej, zwiedziliśmy Zoo Safari w Borysewie, gdzie mogliśmy zobaczyć zwierzęta takie jak: tygrysy bengalskie, papugi, małpy, żyrafę. Widzieliśmy też trening medyczny fok oraz karmienie tygrysów. Zwiedziliśmy też Park Makiet w mikroskali w Koninie" – Joanna Kienic.

   "Moje wrażenia z wycieczki są bardzo pozytywne. Wyjazd był bardzo owocny i udany a atmosfera radosna i miła.  Jestem dumny, że mogłem w niej uczestniczyć. Zobaczyłem wiele ciekawych miejsc, np.: Zoo Safari w Borysewie czy Muzeum Kinematografii i Planetarium w Łodzi. Nocowaliśmy w Hotelu Boss, gdzie mogliśmy odpocząć przed drugim dniem wycieczki. Pogoda też nam dopisała. Mam nadzieję, że kolejna wycieczka będzie równie udana i bogata we wrażenia" - Przemysław Kaniewski.

WARSZTATOWE WIEŚCI

"WARSZTATOWE WIEŚCI" to nasza gazetka, która jest wydawana co dwa miesiące. Tworzą ją wszyscy uczestnicy naszego Warsztatu, a redagują i składają uczestnicy z pracowni komputerowej.

Opiekunowie: E.Smocikowska, D.Drzewiecka – Piechowiak, J.Ziegenhagen.

Przekaż 1% podatku

Obywatelska Fundacja na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy w Chodzieży posiada status organizacji pożytku publicznego (KRS 35984).Oznacza to, że przy rozliczeniu się z podatku dochodowego możecie Państwo przeznaczyć 1% podatku na rzecz naszej Fundacji. Ułatwi to nam realizacje działań, a naszym podopiecznym da szansę godnego życia.

Numer Konta: 61 1090 1317 0000 0000 3100 0261