Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Warsztat Terapii Zajęciowej zapraszamy!

Wdepnij do mnie

Dnia 3 marca 2011 roku, o godzinie 17:00,  w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży odbyl sie wrenisaż prac dwóch naszych uczestników:

Piotra Maćkowiaka i Łukasza Jancona.  

,

 

Uwrażliwić poprzez sztukę - czyli na wystawie WTZ

"Wdepnij do mnie" brzmi intrygująco prawda? Zupełnie jak przyjacielskie klepnięcie w ramię od człowieka, który czeka na Ciebie z uśmiechem. Jak nie skorzystać z takiej propozycji? Trzymając zaproszenie w ręce już wiedziałam, że razem z młodzieżą z Wiejskiego Domu Kultury w Wyszynach chętnie zawitamy na kolejnej wystawie organizowanej przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Chodzieży.

Przekraczamy próg sali wystawowej i już "Wdepnij do mnie" nabiera głębszego wyrazu. Otaczają nas barwni ludzie a to malowani farbami, a to wyszywani na poduszce, a nawet zawadiacko zwisający pod sufitem. Bohaterowie wystawy a jednocześnie uczestnicy WTZ - Piotr Maćkowiak i Łukasz Jancon, przenieśli nas w świat różnorodności i kolorów. Pośród uczestników, kadry WTZ, zwiedzających, czujemy się jak w rodzinie - przyjacielsko i swobodnie. Na jeden cudowny moment zapominamy o codziennym strachu przed krytyką, tego co ubieramy, jak wyglądamy, w jaki sposób myślimy... Tu każda "inność" jest wyróżnieniem i indywidualną zaletą.

Młodzież pyta mnie czy nie mogłoby tak być zawsze? Pamiętam jak rok temu zbici w grupkę, obserwowali kątem oka uczestników i starali się nie wyróżniać. Na tej wystawie zasypują mnie gradem pytań, wrażeń, przemyśleń. Rozmawiają z autorami wystawy i kupują pamiątkowe przedmioty. Już nie boją się niepełnosprawności - oswoili trochę to co nieznane, intryguje ich różnorodność i niesamowita empatia. Cieszy mnie ich świadomość, że sami w życiu budujemy granice, okradając nasze życie z nowych doświadczeń.

Słowa uznania należą się opiekunowi wystawy "Wdepnij do mnie" - pani Danucie Drzewieckiej - Piechowiak, która czuwając w drugim planie, urzeczywistniła marzenia autorów i nadała im kształt, dzięki czemu mogli otworzyć się na szersze grono odbiorców.

Jeszcze nie raz chętnie "wdepniemy" na wernisaż czy wystawę organizowaną przez WTZ - z każdej wychodzimy ubogaceni i uśmiechnięci.

 

Honorata Struzik - instruktor ds. kultury i sztuki

Gminnego Ośrodka Kultury w Budzyniu

 

WARSZTATOWE WIEŚCI

"WARSZTATOWE WIEŚCI" to nasza gazetka, która jest wydawana co dwa miesiące. Tworzą ją wszyscy uczestnicy naszego Warsztatu, a redagują i składają uczestnicy z pracowni komputerowej.

Opiekunowie: E.Smocikowska, D.Drzewiecka – Piechowiak, J.Ziegenhagen.

Przekaż 1% podatku

Obywatelska Fundacja na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy w Chodzieży posiada status organizacji pożytku publicznego (KRS 35984).Oznacza to, że przy rozliczeniu się z podatku dochodowego możecie Państwo przeznaczyć 1% podatku na rzecz naszej Fundacji. Ułatwi to nam realizacje działań, a naszym podopiecznym da szansę godnego życia.

Numer Konta: 61 1090 1317 0000 0000 3100 0261